Інтерв’ю лікарки з Майдану для білоруського каналу з’явилося в ефірі російського «Первого»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Інтерв’ю лікарки з Майдану для білоруського каналу з’явилося в ефірі російського «Первого»
Як повідомила пані Павлюк на своїй сторінці у Facebook, до неї зателефонували минулого тижня та попросили розповісти про медиків-волонтерів Майдану. У розмові журналісти повідомили, що готують інтерв’ю для білоруського телеканалу CTV.
Знайти жодного сюжету про Майдан на цьому телеканалі не вдалося. Натомість уривок інтерв’ю з’явився в сюжеті російського «Первого канала» про річницю подій на Майдані, де пані Павлюк представили зі зміненим прізвищем – Помазан. Позначки про те, що джерелом відео є інший канал, в сюжеті немає.
За словами лікарки, її критика Путіна та акцентування на війні з Росією до сюжету не потрапила. «Оскільки ніхто із нормальних людей не хоче спілкуватися із журналістами із Росії, то вони змушені мімікрувати під білорусів. Отже, питайте посвідчення журналістів. Тоді не попадете в таку халепу. Шкода потраченого часу та непотраченого мату на них», - написала на своїй сторінці у Facebook Віра Павлюк.
Окрім цього, в сюжеті кореспондентки «Первого канала» Юлії Ольховської, з’являється проросійська журналістка Оксана Шкода, яку представили під іменем Надія Шкода. В інтерв’ю вона звинувачує дніпропетровського олігарха Ігоря Коломойського нібито в масовій поставці шин на Майдан, а оплата, на думку Шкоди, «проходила через бухгалтерію каналу «1+1»: «Кульминация – это была цель США – сделать на Украине госпереворот посредством такого срежиссированного Майдана».
Нагадаємо, Оксана Шкода відома своєю підтримкою політики Віктора Медведчука, а влітку 2014 року вона активно підтримувала колишнього лідера бойовиків Ігоря Стрєлкова.
Розповідаючи про початок подій на Майдані журналістка Юлія Ольховська вдається до маніпуляції фактами. У сюжеті вона замовчує ключову подію у перший тиждень Майдану: «Мирные протесты в украинской столице переросли в беспорядки 1 декабря, когда милиция стала разгонять митингующих, среди которых, по словам Игоря, были провокаторы. В Киеве их принято называть студентами». Журналістка замовчує той факт, що розгін мирної акції студентів відбувся у ніч на 30 листопада. Саме після цих подій сталися заворушення 1 грудня.
Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»