ІМІ: Політична джинса в донецькій пресі залишається актуальною

00:00,
18 Січня 2011
1374

ІМІ: Політична джинса в донецькій пресі залишається актуальною

00:00,
18 Січня 2011
1374
ІМІ: Політична джинса в донецькій пресі залишається актуальною
Автори:
У всеукраїнських газетах і журналах її майже нема, у донецьких – 19%

 

У грудні 2010 року 19% матеріалів із порушенням стандартів, що можуть свідчити про замовний характер, у газетах Донецька мали політичний характер, повідомляє Інститут масової інформації. Цей показник є значно вищим, аніж у всеукраїнських виданнях.

 

У ході моніторингу, проведеного Донецьким прес-клубом у співпраці з «Інтерньюз Нетворк» у рамках проекту «У-Медіа», були досліджені публікації газет «Донецкий кряж», «Вечерний Донецк», «Донецкие новости», «Панорама», «Салон Дона и Баса» та «Донбасс». До складу групи експертів увійшли доцент кафедри журналістики Донецького національного університету Олена Тараненко, оглядач газети «Свобода» Анатолій Наумов, власний кореспондент газети «Голос України» Ліна Кущ, заступник головного редактора інтернет-видання «Острів» Ярослав Колгушев та викладач кафедри журналістики Олена Самійленко.

 

Протягом грудня 2010 року в цих газетах було виявлено 48 матеріалів із ознаками прихованої реклами, з них 39 комерційного характеру та 9 – політичного, а також 30 неналежно маркованих рекламних матеріалів.

 

 

 

Назва видання

Кількість замовних матеріалів

Немарковані (джинса)

Умовно

марковані

Всього

 

Комерційні

Політичні

Всього

«Донецький кряж»

6

-

-

-

6

«Вечірній Донецьк»

8

2

-

-

10

«Донецькі новини»

12

3

15

17

32

«Панорама»

7

-

7

-

7

«Салон Дона и Баса»

2

1

-

13

16

«Донбасс»

4

3

7

-

7

 

Найбільше матеріалів із ознаками прихованої реклами розмістила газета «Донецкие новости». У цьому виданні більшість підозрілих матеріалів стосуються продуктів харчування та освітніх закладів. У газеті «Донбасс» найбільше підозрілих матеріалів виходить у рубриці «Будь здоров». У «Панорамі» виявлені замовні матеріали про Донецький юридичний інститут та адвокатське бюро Олени Прядко.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду