Австрійська журналістка написала вже другу книжку про війну в Україні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Австрійська журналістка написала вже другу книжку про війну в Україні
Як пише DW, разом з австрійським фотографом Флоріаном Райнером журналістка проїхала вздовж 450-кілометрової лінії розмежування. Результатом подорожі стала книжка-фотоальбом, видання якої підтримав німецький Фонд Роберта Боша.
Ютта Зоммербауер розповіла, що з перших днів протистояння на сході України працювала у якості репортера: повідомляла новини, писала аналітичні статті та репортажі. Однак за швидкоплинністю подій їй завжди не вистачало часу для глибшого занурення в людські історії.
Ютта Зоммербауер
Перша книжка Ютти Зоммербауер про події в Україні називалася «Україна у війні» й вийшла на початку 2016 року. У ній авторка розповіла про будні мирних жителів охопленого війною регіону. «Сіра зона» вийшла друком у квітні цього року й стала свого роду продовженням першої, проте, за словами журналістки, у ній вона обрала інший підхід до оповіді.
На думку Ютти Зоммербауер, людські долі, які вдалося зафіксувати на фото та описати у коротких оповіданнях, наближають розуміння російсько-українського конфлікту до західного читача через призму повсякдення війни.
«Через зображення на сторінках фотоальбому можна відчути атмосферу, що панує на хіп-хоп-вечірці у нічному клубі Донецька чи під час гри на скрипці у затишній вітальні родини, яка живе в Авдіївці. Або побачити, як жінки з різних боків фронту однаково дбають про свій зовнішній вигляд, роблячи зачіски та манікюр, або селяни однаково намагаються обробляти свої городи під обстрілами, щоб згодом продавати вирощене. Діти так само ходять до школи, а молоді пари так само закохуються», – зазначається в матеріалі DW.
Книжка «Сіра зона» та «Україна у війні»
Видання звернуло увагу на те, що унікальність книжки Ютти Зоммербауер полягає ще й у тому, що їй з колегою вдалося відвідати підконтрольні сепаратистам території, що було непросто.
Журналістка ж зазначає, що зараз ситуація на сході України змінилась. За її словами, «тепер це більше позиційна війна, реальність стала іншою». Ютта Зоммербауер каже, що найбільше їй хотілося показати читачеві, що людям на Донбасі вдається не впасти у відчай і як вони продовжують жити попри війну. «Важливо розуміти, що кожен герой моєї книги – певною мірою жертва війни, і кожен з них є індивідумом, зі своїми страхами, переконаннями та мріями», – наголошує вона.
Ютта Зоммербауер вважає, що інтерес до подій в Україні у Західній Європі впав зокрема й через суто новинний характер повідомлень у медіа. Вона переконана, що формат документальної літератури з глибокими емоційними історіями з місця подій здатний знову привернути увагу до України.
Нагадаємо, торік литовський журналіст Довидас Панцеровас написав книжку «Земля Кіборгів», у якій розповідає про події, очевидцем яких був на Майдані та на сході України.
Фото – DW.