Вийшов перший в Україні підручник з блогерської майстерності
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Вийшов перший в Україні підручник з блогерської майстерності
Проект «Громадський моніторинговий блог» реалізує консорціум Асоціації «Спільний простір» / Комітету «Рівність можливостей».
Олександр Чекмишев, голова Комітету «Рівність можливостей», вважає, що поява такого підручника підвищить грамотність, стандарти якісного інформування та етики українських блогерів. Крім того, зможе активізувати саморегуляцію у блогосфері, оскільки вона стає необхідністю для усього українського сегменту Інтернет.
Пан Чекмишев зауважив, що кінець 2013-го-початок 2014-го року позначився збільшенням матеріалів маніпулятивного характеру чи відвертої дезінформації, все частіше маніпуляції траплялись в інтернет-просторі.
Леся Ярошенко, керівник проекту «Громадський моніторинговий блог», повідомила, що у період з 1-го листопада 2014-го року – 25 лютого 2014-го року експерти справді зафіксували різке збільшення дезоорієнтуючих меседжів та заголовків; посилань на анонімне джерело, «відмиву інформації»; замовного тролінгу; а також «джинси».
Проект «Громадський моніторинговий блог» було започатковано у жовтні 2013-го року на базі сайту, на якому впродовж 9-ти років оприлюднювалися результати моніторингу всіх виборчих кампаній на предмет якості інформування виборців та доступу політиків до ЗМІ. З наближенням президентських виборів, а також з огляду на перспективи дочасних парламентських, ця загальнонаціональна моніторингова мережа, на думку Ярошенко, має стати активною. Адже напередодні й під час виборів Президента України 2014-го року штаби усіх кандидатів використовуватимуть Інтернет-ресурс значно активніше, ніж раніше.
Тому однією з цілей проекту та підручника є активізація розробки таких блогерських стандартів якості й етики, якими б могли скористатися всі користувачі й дописувачі української онлайн-мережі. «Стандарти, основи яких запропоновано у нашому підручнику, не дублюють професійні й етичні правила традиційних ЗМІ. Однак вони покликані взяти з них усе найкраще та, помноживши на персоніфікованість та інтерактивність, як плоть і кров, жити й розвиватися разом із простором комунікації, де кожен буде одночасно і автором, і читачем», — переконаний Олександр Чекмишев.