«Рамблер» оштрафували через відмову надати дані про переписку користувача

00:00,
11 Квітня 2013
1528

«Рамблер» оштрафували через відмову надати дані про переписку користувача

00:00,
11 Квітня 2013
1528
«Рамблер» оштрафували через відмову надати дані про переписку користувача
Федеральна служба по фінансовим ринкам (ФСФР) оштрафувала «Рамблер інтернет холдинг» через те, що компанія відмовилась без рішення суду надати інформацію з поштової скриньки користувача.

ФСФР перевіряла можливість неправомірного використання інсайдерської інформації компанії «Проектні інвестиції» і зробила запит, аби «Рамблер» надав реєстраційні дані підозрюваного,  також дані про адреси, на які надсилались листи з адреси підозрюваного і ті e-mail’и, з яких надходили листи на його адресу.    

«Рамблер» надав всю інформацію, окрім відомостей про адреси, про це повідомляє «Ведомости» з посиланням на матеріали ФСФР.

Відмову компанія пояснила тим, що розголошення таких даних буде порушенням таємниці листування, адже відповідного рішення суду немає.  В результаті «Рамблер» повинен сплатити 0,5 млн. рублів штрафу.

Рішення ФСФР буде оскаржено, заявив у коментарі «Ведомостям» директор з безпеки об’єднаної компанії «Афиша и Рамблер» Олександр Рилик. Він зауважив, що всі правоохоронні органи спочатку домагаються  судового рішення і тільки потім роблять запит в інтернет-компанії.

Оскільки, хоча за законодавством служба й може отримувати певну інформацію про діяльність людей, але там не йде мова про переписку.  Дані про адреси електронної пошти неможливо надати, не зламавши поштову скриньку, а злам скриньки порушує 23-ту статтю Конституції (про недоторканність приватного життя і таємницю листування), вважає аналітик Російської асоціації електронних комунікацій Ірина Левова.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Seoprodvig.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду