У Туреччині створили директорат з кібербезпеки

У Туреччині створили директорат з кібербезпеки

18:53,
8 Січня 2025
597

У Туреччині створили директорат з кібербезпеки

18:53,
8 Січня 2025
597
У Туреччині створили директорат з кібербезпеки
У Туреччині створили директорат з кібербезпеки
Автори:
Підрозділ, пов'язаний з адміністрацією президента Туреччини, буде окремою юридичною особою та матиме спецбюджет.

У Туреччині створили спеціальний підрозділ для кібер- та інформаційної безпеки, протидії кіберзлочинам та підвищення рівня обізнаності населення з цих питань.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган видав про це указ, повідомляє Укрінформ.

«Указом президента було створено Директорат з кібербезпеки, який пов'язаний із адміністрацією президента Туреччини, буде окремою юридичною особою та матиме спецбюджет», — ідеться в документі.

Новостворений директорат визначатиме політику, стратегії та цілі, готуватиме плани дій, проводитиме законодавчі дослідження, забезпечуватиме координацію відповідної діяльності, проводитиме заходи з підвищення обізнаності, навчання та підвищення рівня знань щодо кібербезпеки.

Також він реалізовуватиме проєкти, що підтримують кібербезпеку та інформаційну безпеку, громадську обізнаність у цій сфері, сприятимуть посиленню співпраці між приватним сектором та університетами з цього питання.

У складі директорату діятимуть управління кіберзахисту, кіберпротистояння, розвитку екосистем, а також департаменти зовнішніх зв’язків, управлінських послуг, юридичних консультацій, зв'язків з пресою та громадськістю.

У ньому працюватимуть 135 співробітників, він матиме окремий бюджет та розміщуватиметься в Анкарі. Директорат співпрацюватиме з міністерствами, державними установами та організаціями, професійними об'єднаннями, неурядовими організаціями, представниками приватного сектору та експертами з питань, що входять до сфери його відповідальності.

Як повідомлялось раніше, ринок кібербезпеки в Україні за останні вісім років збільшився в чотири рази і станом на 2024 році оцінюється у 138 мільйонів доларів. Найбільші темпи зростання на українському ринку демонструють хмарна безпека, захист даних та захист кінцевих точок. 

Також ми писали про те, що хакери китайського уряду зламали Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), який керує економічними санкціями проти країн і груп осіб та є одним з найпотужніших інструментів, якими володіють США для досягнення цілей національної безпеки.

Фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду