Інтернет асоціація України закликала владу доопрацювати механізм блокування фішингових сайтів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Інтернет асоціація України закликала владу доопрацювати механізм блокування фішингових сайтів
Інтернет асоціація України звернулася до влади із проханням призупинити дію розпорядження про впровадження автоматичної системи фільтрації фішингових доменів. В асоціації наголошують, що це може призвести до блокування необмеженої кількості сайтів.
У заяві ІнАУ зазначено, що Національний центр операційно-технічного управління мережами телекомунікацій 30 січня видав розпорядження №67/850 «Про впровадження системи фільтрації фішингових доменів», згідно з яким до 2 березня українські інтернет-провайдери мають установити систему блокування доступу до вебресурсів.
«Така система кожні 15 хвилин автоматично завантажує на сервер провайдера з вказаного в Розпорядженні ресурсу перелік інтернет-адрес для автоматичного блокування (стоп-лист). Інформація про користувача, який намагався зайти на «заборонені» ресурси, автоматично фіксується і передається до відповідних державних органів. І хоча система декларується для протидії фішингу, вона може бути використана для блокування довільної кількості інтернет-ресурсів», — застерігають в ІнАУ.
Прежставники асоціації надіслали звернення щодо ризиків у зв'язку із впровадженням системи президенту України Володимирові Зеленському, секретарю РНБО Олексієві Данілову, голові Служби безпеки України Василеві Малюку, у Генштаб ЗСУ та Головне управління розвідки Міноборони.
«Важко переоцінити негативні наслідки для України в разі отримання ворогом доступу до цього механізму. Під приводом протидії фішинговим сайтам закладається потужна загроза, по суті «троянський кінь», — йдеться у заяві.
Автори звернення закликають призупинити дію розпорядження «до фахової оцінки можливих загроз, яка має здійснитися за участі професійних представників сфери електронних комунікацій, а також після опрацювання альтернативних шляхів протидії фішингу з прийнятним рівнем ризику».
У своєму зверненні з цього приводу до РНБО, Держспецзв’язку і Мінцифри асоціація просить сприяти впровадженню в Україні європейських підходів щодо обмеження на добровільній основі доступу до тих інтернет-ресурсів, які порушують законодавство України, зокрема фішингових доменів, з урахуванням підходів і досвіду цивілізованих країн, передусім країн ЄС.
Нагадаємо, Інтернет Асоціація України (ІнАУ), що була створена в листопаді 2000 року, об'єднує понад 230 компаній з метою консолідації зусиль всіх зацікавлених сторін у розвитку інтернету в Україні.
Фото: rublacklist.net