У Криму є проблеми із захистом особистих даних користувачів — Ірина Сєдова
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Криму є проблеми із захистом особистих даних користувачів — Ірина Сєдова
В окупованому Криму вже почали спостерігатися проблеми із захистом особистих даних користувачів інтернету у зв’язку з набранням чинності в РФ закону «Про стійкий інтернет у Росії».
Про це у коментарі «Інституту Масової Інформації» заявила експертка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.
«Діють обмеження щодо блокування деяких сайтів, які Росія вважає “неправильними”, екстремістськими або ж просто небажаними. Вони іноді вибірково блокуються за рішеннями судів, іноді просто довільно з незрозумілих причин. Ми знаємо, що російські соцмережі видають доступ до персональних даних людей, яких держава вважає екстремістами чи терористами, або ж не сподобався якийсь допис. Вони можуть відкрити кримінальну справу і запитати ці дані у власника сайту через спецслужби. Такі випадки теж були, ми це фіксуємо», – розповіла Сєдова.
Відповідно до положень цього закону, за наявності загрози безпеці Роскомнагляд може брати на себе централізоване керування мережею, тобто фактично керувати трафіком і блокувати доступ до того чи іншого сайту без попередження, пояснюють у ІМІ.
Дія цієї системи буде також поширена і на анексований Росією Крим, нагадують правозахисники.
Як повідомляв ІМІ, з 1 листопада в Росії набрала чинності значна частина положень закону про гарантування безпечного і сталого функціонування російського сегмента інтернету, так званого закону про «суверенний рунет».
Нововведення зобов’язує інтернет-провайдерів встановлювати надане Роскомнаглядом обладнання, яке в разі виникнення загроз безпечній роботі мережі дозволить відомству здійснювати централізоване управління нею. Це має дозволити, зокрема, вимикати російський сегмент інтернету від всесвітньої мережі. Закон про так званий «суверенний рунет» Путін підписав 1 травня.
Нагадаємо, у Мінцифри планують створили онлайн-карту реального покриття інтернету.