Низка додатків передавала «Фейсбуку» інформацію про сексуальне життя користувачів

Низка додатків передавала «Фейсбуку» інформацію про сексуальне життя користувачів

14:24,
11 Вересня 2019
3117

Низка додатків передавала «Фейсбуку» інформацію про сексуальне життя користувачів

14:24,
11 Вересня 2019
3117
Низка додатків передавала «Фейсбуку» інформацію про сексуальне життя користувачів
Низка додатків передавала «Фейсбуку» інформацію про сексуальне життя користувачів
Автори:
Низка додатків, серед яких календарі розрахунку місячних циклів для жінок, збирали дані та передавали їх компанії «Фейкбук» для кращого налаштування контекстної реклами.

Про це свідчить дослідження Privacy International, пише ВВС.

За даними Privacy International, ця інформація включала такі деталі, як, наприклад, види контрацепції, тривалість та періодичність менструальних циклів, стан здоров’я та інші дані. 

Програми менструації збирають різноманітні дані — від загального стану здоров’я, до інформації про секс, настрої, те, що користувачі їдять, п'ють та навіть які санітарні продукти використовують.

В обмін на це додатки пропонують інформацію про найбільш сприятливі дні для того, щоб завагітніти, або коли очікувати початку менструального періоду.

Як зазначається у розслідуванні, найпопулярніші додатки в цій категорії — Period Tracker, Period Track Flo і Clue Period Tracker не ділилися з «Фейсбук» даними користувачів. 

Але інші — наприклад, Maya від Plackal Tech ( 5 мільйонів завантажень на Google Play), MIA від Mobapp Development Limited (1 мільйон завантажень) та My Period Tracker від Linchpin Health (понад 1 мільйон завантажень) — ділилися такою інформацією.

«Широкий доступ до додатків, які ми досліджували, може означати, що інтимні деталі приватного життя мільйонів користувачів потрапляли до «Фейсбук» та інших третіх сторін без явної згоди користувачів», — зазначають автори дослідження. 

«Фейсбук» отримує дані через набір програм для розробки програмного забезпечення соціальної мережі (SDK), за допомогою яких додатки можуть заробляти гроші від рекламодавців, передаючи їм дані для налаштування персоналізованої реклами.

Після оприлюднення результатів дослідження, додаток Maya повідомив, що надалі використовуватиме SDK для реклами у «Фейсбук» для тих, хто погодився з його умовами та політикою конфіденційності, але додав, що жодними «особистими або медичними даними» не ділиться.

У «Фейсбук» відповіли ВВС, що «умови надання послуг забороняють розробникам надсилати нам конфіденційну інформацію про здоров'я».

Як повідомляв «Детектор медіа», компанія «Фейсбук» неодноразово потрапляла e різноманітні неприємні ситуації, пов’язані зі збором чи витоком даних користувачів. Так, нещодавно база даних з номерами 419 млн юзерів соцмережі опинилася у відкритому доступі.

У лютому цього року федеральний регулятор США оштрафував компанію «Фейсбук» на рекордні п'ять мільярдів доларів через витік особистих даних користувачів.

Розслідування The New York Times свідчить, що упродовж останніх десяти років соціальна мережа «Фейсбук» надавала доступ до даних користувачів 60 виробникам мобільних телефонів, зокрема Apple, Samsung, BlackBerry та Microsoft.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Tochka.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду