«Яндекс» відреагувала на вимогу ФСБ надати ключі шифрування даних користувачів
«Яндекс» відреагувала на вимогу ФСБ надати ключі шифрування даних користувачів
«У законі йдеться про надання інформації, "необхідної для декодування повідомлень". З нього не випливає вимога про передачу ключів, які необхідні для розшифровки всього трафіку», — цитує заяву прес-служби «Яндекса», російське видання «Медуза».
Як зазначили в компанії, цей закон «застосовується до всіх організаторів поширення інформації, доступним на території РФ, включаючи всі поштові сервіси, месенджери і соціальні мережі».
«Мета закону — дотримання інтересів безпеки, і ми повністю поділяємо важливість цієї мети. При цьому виконання закону можливо без порушення приватності даних користувачів. Ми вважаємо за необхідне дотримуватися балансу між безпекою та приватних даних користувачів, а також враховувати принципи равнопріменімості регулювання для всіх учасників ринку», — заявили в «Яндекс».
Варто зауважити, що «Яндекс» вже кілька місяців не видає на вимогу ФСБ ключі шифрування до даних користувачів сервісів «Яндекс.Пошта» і «Яндекс.Диск». За аналогічну відмову в Росії спочатку оштрафували, а потім внесли до реєстру заборонених ресурсів месенджер Telegram.
Як повідомляв “Детектор медіа”, Роскомнадзор вніс сервіс знайомств Tinder до реєстру організаторів поширення інформації. Потрапляння до цього реєстру зобов’язує компанію ділитися інформацією про користувачів на вимогу спецслужб, наприклад ФСБ. Згодом у компанії заперечили передачу даних про користувачів російській владі.
Додамо, що нещодавно Держдума РФ схвалила ізоляцію російського інтернету. Новий закон почне діяти з 1 листопада 2019 року. Утім деякі його елементи, зокрема, про криптографічний захист та національну систему доменних імен, будуть чинні з 1 січня 2021 року.