У Китаї випадково оприлюднили базу даних розпізнавання облич
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Китаї випадково оприлюднили базу даних розпізнавання облич
Як повідомляє TechCrunch, база даних містила гігабайти інформації, включаючи дані розпізнавання облич сотень людей протягом декількох місяців. Дані були розміщені на хмарній платформі китайського технологічного гіганта Alibaba.
"Це проект бази даних, створений клієнтом і розміщений на платформі Alibaba Cloud", — сказав представник Alibaba. — "Клієнтам завжди рекомендується захищати свої дані, встановлюючи безпечний пароль".
У компанії зазначили, що звернулися до клієнта і проінформували його про цей випадок.
“Як провайдер публічної хмари, ми не маємо права доступу до контенту в базі даних клієнтів”, — заачив представник компанії. Згодом доступ до бази закрили.
База даних дозволяє обробляти різні деталі обличчя, емоції, особливі прикмети, визначати етнічну приналежність, приблизний вік суб'єкта, а також привабливість людини залежно від статі.
Система стежить за жителями декількох мікрорайонів Пекіна, в тому числі району, в якому розташовані посольства. Камери спостереження автоматично розпізнають обличчя людей і можуть знаходити їх в загальній базі.
Дані системи дозволяють визначити, куди йшла певна людина, коли і як довго. Фактично — скласти картину її щоденного життя.
Система порівнює дані розпізнавання з поліцейської базою і повідомляє, якщо бачить людей, що знаходяться в розшуку, або цікавлять поліцію з інших причин. Крім злочинців, в базі є категорії громадян "наркозалежний" і "недавно вийшов з в'язниці".
Також система може збирати дані про мобільні пристрої перехожих (IMEI, IMSI) за допомогою спеціального обладнання.
"Не важко уявити собі потенціал для зловживань, які б існували, якби така платформа була привезена до США без цивільних і урядових правил або нагляду", — зазначає дослідник цифрової безпеки Джон Ветігтон.
Як повідомляв “Детектор медіа”, 70 відсотків “розумних пристроїв” вразливі до хакерських атак. Про це йдеться у нещодавньому дослідженні, опублікованому компанією Hewlett-Packard.