Мін'юст США висунув звинувачення двом хакерам, яких пов'язує з китайською розвідкою
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Мін'юст США висунув звинувачення двом хакерам, яких пов'язує з китайською розвідкою
За версією розслідування, яке здійснило ФБР, хакери атакували понад 45 компаній у 12 штатах за останні 10 років, повідомляє ВВС Україна.
У заяві, яку прокурор Джеффрі Берман подав до суду Манхеттена, йдеться, що підозрювані офіційно працювали в компанії під назвою Huaying Haitai в Китаї. Насправді ж, на думку обвинувачення, двоє чоловіків належали до хакерського угруповання APT10 і діяли у співпраці з міністерством державної безпеки Китаю. Угруповання також відоме під назвами Red Panda, Stone Panda і CVNX.
«Обурює, що американські компанії та урядові установи витратили роки на дослідження і долари на розвиток своєї інтелектуальної власності, в той час як обвинувачені просто вкрали її та отримали безкоштовно. Як нація, ми не допустимо, щоб таке нахабне злодійство залишилося без контролю», — заявив прокурор.
За даними американського слідства, принаймні з 2006 до 2018 року Хуа і Шилун зламували комп'ютери з метою крадіжки інтелектуальної власності, а також конфіденційної ділової та технологічної інформації.
Відомство заявило, що зокрема вони атакували сервери компаній, що надають послуги обчислювальних центрів і хостинг, а також їхніх комерційних, і державних клієнтів як мінімум у 12 країнах. Окрім США, це також Велика Британія, Бразилія, Канада, Фінляндія, Франція, Німеччина, Індія, Японія, Швеція, Швейцарія та ОАЕ. Назви компаній у документі прокуратури не уточнюють, але зазначають, що ці підприємства займаються авіаційними, космічними й супутниковими технологіями, а також фармацевтикою та видобутком нафти й газу.
На думку слідства, від дій Чжу Хуа і Чжана Шилуна постраждали також державні органи США. Зокрема зазначається, що хакери зламали комп'ютерні системи ВМС США та викрали персональні дані більш ніж 100 тисяч людей: їхні імена, номери страхування, телефони, адреси електронної пошти, дати народження, інформацію про зарплатню. Всього хакери атакували 40 комп'ютерів. Також вони начебто зламали комп'ютери, пов'язані з лабораторією реактивного руху НАСА.
Американська влада звинувачує двох громадян Китаю в змові для проведення кібератак, в змові з метою здійснення шахрайства, а також крадіжці особистих даних за обтяжувальних обставин.
Голова ФБР Крістофер Рей визнав, що обвинувачені громадяни Китаю перебувають поза юрисдикцією США.
У спільній заяві держсекретаря країни Майка Помпео та секретаря департаменту внутрішньої безпеки Кірстен Нільсен йдеться, що США стурбовані тим, що Китай порушив свої зобов'язання щодо відмови від проведення або підтримки кібератак. «США вдадуться до належних заходів для захисту наших інтересів», —пообіцяли вони.
Нагадаємо, цього тижня стало відомо, що невідомі хакери протягом трьох років мали доступ до повідомлень, якими обмінювалися дипломати ЄС.