ЄС, Канада та США провели спільну операцію проти пропаганди ISIS

ЄС, Канада та США провели спільну операцію проти пропаганди ISIS

14:59,
27 Квітня 2018
2031

ЄС, Канада та США провели спільну операцію проти пропаганди ISIS

14:59,
27 Квітня 2018
2031
ЄС, Канада та США провели спільну операцію проти пропаганди ISIS
ЄС, Канада та США провели спільну операцію проти пропаганди ISIS
Автори:
25 квітня правоохоронні органи країн-членів Європейського Союзу, Канада та США провели спільну операцію проти поширення пропаганди ISIS в мережі.

Про це повідомляє Європол. Операцію координував відповідний підрозділ Європейського контртерористичного центру зі штаб-квартири Європолу. До неї долучилися представники Бельгії, Болгарії, Канади, Франції, Нідерландів, Румунії, Сполученого Королівства Великої Британії та США. Загалом операція тривала два дні.

Зокрема операція була спрямована проти інформаційного агентства Amaq, радіостанції al-Bayan, новинних сайтів Halumu та Nashir. Як заявив виконавчий директор Європолу Роб Вайнрайт (Rob Wainwright), ця операція «пробили велику діру в пропагандистській машині ISIS та її здатності розповсюджувати пропаганду в інтернеті та радикалізувати людей в Європі».

Агентство Amaq є головним рупором ISIS й раніше воно використовувалося для того, аби заявити про відповідальність ISIS за теракти в Парижі, Брюсселі, Барселоні, Берліні та Требі. Європол та ініш правоохоронні організації в Європі намагаються боротися з активністю Amaq починаючи з 2015 року. У червні 2017 року операція, спрямована на інфраструктуру Amaq, дала можливість виявити радикально налаштованих осіб у більш ніж 100 країнах.

Комісар ЄС з питань безпеки Джуліан Кінг (Julian King) заявив, що нещодавня операція  демонструє те, як спільні зусилля можуть зупинити «отруйну пропаганду» ISIS.

Нагадаємо, в минулому році британська прем’єрка Тереза Мей закликала лідерів «Великої сімки» чинити більший тиск на великі технологічні компанії, такі як Facebook і Google, через поширення екстремістського контенту онлайн. Водночас влада Німеччини  схвалила введення штрафів на суму до 53 млн доларів проти соцмереж, які після скарг користувачів не видалятимуть неприйняьний контент.. Закон стосується не тільки повідомлень, що є фейковими або розпалюють ворожнечу, але й дитячої порнографії та діяльності, пов'язаної з тероризмом, в інтернеті.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Wired
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду