Литва хоче спільно зі США створити регіональний центр кібербезпеки

Литва хоче спільно зі США створити регіональний центр кібербезпеки

14:42,
5 Квітня 2018
1883

Литва хоче спільно зі США створити регіональний центр кібербезпеки

14:42,
5 Квітня 2018
1883
Литва хоче спільно зі США створити регіональний центр кібербезпеки
Литва хоче спільно зі США створити регіональний центр кібербезпеки
Автори:
Влада Литви веде переговори зі Сполученими Штатами щодо створення регіонального центру кібербезпеки в місті Каунас.

Про це повідомляє delfi.lt.

Згідно з планом, новий центр діятиме як підрозділ литовського Національного центру кібербезпеки.

Крім того, з нього можна буде керувати Кібернетичними силами швидкого реагування ЄС, створення яких також ініціює Литва. ЄС схвалив ініціативу в грудні минулого року.

Ці сили могли б допомагати державам-членам ліквідовувати наслідки кібератак та запобігати подібним інцидентам. Нині Литва чекає відповіді Пентагону щодо співпраці в новому військовому комплексі, яка має надійти влітку.

Радник президента Литви Неріюс Аляксеюнас заявив, що країна готова взяти на себе керівну роль у питаннях кібербезпеки як в ЄС, так і у співпраці з США.

Віце-міністр оборони Едвінас Керза уважає, що центр міг би створювати засоби кібербезпеки, проводити наукові дослідження й навчання. «Ми представили інвестиційні проекти американцям і сподіваємося, що вони візьмуть участь і у фінансовому забезпеченні», — зазначив він.

За даними розвідувальних служб Литви, більша частина зафіксованої в країні в 2017 році ворожої діяльності в кіберпросторі була пов'язана з Росією. 

В оприлюдненому минулого місяця звіті зазначається, що ця діяльність була спрямована переважно проти органів влади Литви і її енергетичного сектора. Як писав MediaSapiens, у січні оператори критично важливих інформаційних систем Литви за дорученням литовського уряду відмовилися від програмного забезпечення російської компанії Kaspersky Lab, яку підозрюють у шпигунстві на користь Кремля.

У звіті зазначається, що ще одним характерним явищем для 2017 року стало масштабне поширення шкідливих програм-здирників. При попаданні в інформаційну систему ці програми шифрують дані, а за повернення доступу до них вимагають у користувача гроші.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Сполучені Штати і Британія звинуватили Росію поширенні вірусу-вимагача NotPetya в червні 2017 року. Цей вірус порушив діяльність компаній по всій Європі, головним чином в Україні. У РФ відкидають ці звинувачення.

Міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн заявила, що кібератаки є найбільшою загрозою для глобальної стабільності, а очільник ООН Антоніу Ґутерріш закликав до глобальної боротьби з кіберзлочинцями.

Нещодавно Державний департамент США повідомив, що хоче створити нове бюро з питань кіберактивності.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду