Три країни почали розслідування щодо Uber через приховування крадіжки даних
Три країни почали розслідування щодо Uber через приховування крадіжки даних
Причиною стали нещодавні повідомлення про те, що компанія компанія навмисно замовчала крадіжку даних 57 мільйонів користувачів і водіїв, пише Bloomberg. Так, італійське управління із захисту інформації стурбоване відсутністю достатніх заходів безпеки в Uber. Британське управління комісара з інформації висловило «велику заклопотаність» через безпеку даних користувачів. Нідерландський регулятор повідомив, що отримав звіт від Uber про витік даних й пообіцяв дуже ретельно його проглянути.
Нині регулятори країн-членів ЄС не мають достатньо повноважень, аби притягнути компанії до відповідальності чи оштрафувати їх за недбалий захист даних користувачів. Але 25 травня 2018 року набуде чинності «Положення про захист даних» (General Data Protection Regulation), яке розширить їх повноваження. Влада зможе стягувати з міжнародних компаній до 4% їх річного доходу за порушення при обробці і зберіганні персональних даних.
Раніше агентство Bloomberg дізналося про те, що компанія Uber заплатила хакерам 100 тисяч доларів, аби вони видалили вкрадені дані 57 мільйонів і не розголошували інформацію про інцидент. Хакери атакували Uber ще у жовтні 2016 року. Зловмисники отримали доступ до імен, адрес електронної пошти та номерів мобільних телефонів 50 мільйонів користувачів Uber з різних країн світу. Також у них опинилися особисті дані семи мільйонів водіїв, включно з 600 тисячами номерів водійських прав працівників із США. Як стверджує керівництво Uber, хакери не встигли скористатися інформацією.