Новий вірус уразив понад 14 мільйонів смартфонів на Android

Новий вірус уразив понад 14 мільйонів смартфонів на Android

10:27,
11 Липня 2017
2780

Новий вірус уразив понад 14 мільйонів смартфонів на Android

10:27,
11 Липня 2017
2780
Новий вірус уразив понад 14 мільйонів смартфонів на Android
Новий вірус уразив понад 14 мільйонів смартфонів на Android
Автори:
Понад 14 мільйонів мобільних пристроїв, які використовують операційну систему Android, стали жертвами атаки нового вірусу CopyCat.

Про це повідомляє прес-служба американської компанії Check Point Software Technologies. Вірус інфікує новий пристрій, надсилаючи зображення користувачам, які є у контактах ураженого телефону.

Щойно адресат відкриває повідомлення, на його гаджет автоматично завантажується додаток з розширенням apk. Власник телефону може тривалий час не помічати, що його пристрій заражено, а антивірусні програми не здатні подолати загрозу.

Вірус CopyCat в цифрах: понад 14 мільйонів мобільних пристроїв уражено, 3,8 мільйона пристроїв обманним шляхом ретранслюють рекламу, на 4,9 мільйона пристроїв були встановлені сторонні додатки без відома їх власників, через 4,4 мільйона пристроїв було вкрадено дані кредитних карток. 

Творці  CopyCat вже заробили $ 1,5 млн за рекламу різноманітних продуктів на інфікованих телефонах.

Як зазначає видання Intetnational Business Times, найбільше від вірусу постраждала Південно-Східна Азія (55%). Жертвами атаки також стали Африка(18%), Північна та Південна Америка (12%), Океанія(8%) та Європа (7%).

Поширення вірусу CopyCat в світі: найбільше постраждала Південно-Східна Азія.

Нагадаємо, 27 червня декілька українських банків та підприємств зазнали атаки комп’ютерного вірусу Petya (NotPetya). Закордонні видання, які писали про масштабне поширення нової кіберзагрози головним підозрюваним у атаці називали Росію.  Американська ІТ-компанія з виробництва програмного забезпечення в галузі інформаційної безпеки Symantec віднайша спосіб, який може врятувати комп’ютер від вірусу-здирника. 6 липня ймовірні розробники Petya (NotPetya) зробили першу заяву, в якій вимагали $256 тис. за дешифрування файлів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
L'Express
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду