Уряд Великобританії виступив проти наскрізного шифрування у WhatsApp

Уряд Великобританії виступив проти наскрізного шифрування у WhatsApp

17:43,
27 Березня 2017
2297

Уряд Великобританії виступив проти наскрізного шифрування у WhatsApp

17:43,
27 Березня 2017
2297
Уряд Великобританії виступив проти наскрізного шифрування у WhatsApp
Уряд Великобританії виступив проти наскрізного шифрування у WhatsApp
Автори:
Британський міністр внутрішніх справ Ембер Радд (Amber Rudd) розкритикувала функцію наскрізного шифрування у месенджерах.

За її словами, уряд має переконатися, що організації, такі як WhatsApp, не пропонують терористам захищене місце для спілкування один з одним. Причиною для критики став нещодавній теракт у Лондоні, під час якого терорист на позашляховику збивав перехожих на Вестмінстерському мосту та напав з ножем на працівників поліції, які спробували його зупинити. Загинуло п'ять осіб включно з терористом, ще сорок осіб було поранено. Згідно з даними поліції, терорист за кілька хвилин до початку атаки користувався додатком WhatsApp.

Міністр переконана, що ситуація, коли уряди не здатні читати повідомлення в додатках з наскрізним шифруванням, є «абсолютно неприйнятною».  «У терористів не має бути місця, де вони в змозі заховатися», - сказала вона.

Заяву Ембер Радд розкритикували експерти з кібербезпеки. Організація Open Rights Group, яка відстоює приватність користувачів в інтернеті, вважає, що запровадження лазівок для урядів у зашифровані додатки зробить мільйони людей менш захищеними в інтернеті. 

Наскрізне шифрування (end-to-end encryption) передбачає, що повідомлення шифрується при відправці одним користувачем і розшифровується при отриманні його іншим. Таким чином, навіть якщо правоохоронні органи надішлють в компанію-месенджер запит на розкриття даних. вони не зможуть їх отримати. Месенджер Whatsapp використовує той тип шифрування, коли він лише фіксує, коли і з ким користувач спілкувався, але не знає змісту повідомлень. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International назвала WhatsApp та Facebook Messenger найбільш захищеними месенджерами.

Колишній керівник відділу кібербезпеки Міністерства оборони Великобританії генерал-майор Джонатан Шоу в свою чергу заявив, що уряд має опортуністичні мотиви і намагається «використати момент» для отримання поступок з боку технологічних компаній. 

За даними The Verge, Ембер Радд зустрінеться з представниками технологічних компаній цього тижня, включно з WhatsApp і Facebook. Видання також нагадало подібний кейс у 2015 році, коли влада США вимагала від Apple розшифрувала заблокований смартфон стрілка з Сан-Бернардіно.

Також у Бразилії регулярно блокується робота WhatsApp через відмову компанії співпрацювати із поліцією під час проведення розслідувань злочинів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Threatpost
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду