Обама оголосив про реформування шпигунської діяльності

Обама оголосив про реформування шпигунської діяльності

00:00,
20 Січня 2014
615

Обама оголосив про реформування шпигунської діяльності

00:00,
20 Січня 2014
615
Обама оголосив про реформування шпигунської діяльності
Обама оголосив про реформування шпигунської діяльності
Президент США Барак Обама заявив про реформування шпигунської діяльності всередині країни та за кордоном. В нещодавній промові у Вашингтоні він запевнив, що прослуховування лідерів та громадян інших країн припиняться, повідомляє BBC. 

За словами Барака Обами, шпигунські операції дуже довго захищали Америку. Проте зараз необхідно створити нову нова систему перевірки, яка б не посягала на права простих людей.

Він розпорядився, щоб для прослуховування звичайного американця став необхідним судовий припис. На час так званого перехідного періоду спецслужби будуть тимчасово позбавлені доступу до бази даних, повідомляє Интерфакс.

«Я доручив генеральному прокурору спільно з судом провести роботу над питанням збору даних із закордону таким чином, щоб протягом перехідного періоду спецслужби мали доступ до бази даних лише за рішенням суду або у випадку виникнення справді екстрених обставин», – сказав Обама.

Припинити своє існування програма зі збору метаданих повинна 28 березня цього року.

Президент США оголосив про заборону стежити за главами держав і підкреслив, що лише декілька загроз зможуть стати  причиною збору електронних даних, повідомляє securitylab.ru. Йдеться про шпигунство іноземних держав проти США, тероризм, зброя масового знищення, кіберзагрози, військові погрози армії США та союзників, а також міжнародні кримінальні загрози, включно із незаконною фінансовою діяльністю та ухилення від санкцій.

Висловився американський президент і на тему діяльності Едварда Сноудена. На думку Обами, оголошена ним інформація може надовго вплинути на діяльність американських спецслужб. Він також додав, що і до інциденту зі Сноуденом не був цілком задоволений роботою спецслужб.

«Враховуючи той факт, що ведеться відкрите розслідування, я не буду зупинятися на вчинках та мотивах містера Сноудена. Я лише сажу, що безпека нашого народу, зокрема, залежить від вірності тих, кому довірені таємниці. Якщо кожен, хто розпоряджається даними державної політики, буде оголошувати таємну інформацію, тоді ми ніколи зможемо зберігати безпеку наших людей», – пояснив Обама.

Він вважає, що реформи допоможуть американцям «бути більш упевненими в тому, що їхні права захищені».

Реформування системи безпеки США викликане незадоволенням діяльністю Агенства національної безпеки по всьому світу. Факти про це стали відомими завдяки інформаційним «зливам» екс-співробітника американських спецслужб Едварда Сноудена.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
commons.wikimedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду