ООН засудив обмеження інтернет-доступу як порушення прав людини
ООН засудив обмеження інтернет-доступу як порушення прав людини
Резолюція заснована на попередніх рішеннях про цифрові права, що відображають чітку позицію організації - «люди повинні бути однаково захищені в офлайні і онлайні», включно з тими рішеннями, де особливий акцент зроблено на свободу слова. Це право згадано в таких міжнародних документах, як «Загальна декларація прав людини» (ст. 19) та «Європейська Конвенція про захист прав людини і основних свобод», пише The Verge.
Хоча подібні резолюції носять виключно рекомендаційний характер і не мають юридичної сили, вони володіють великою політичною силою і часто є ефективним способом тиску на уряди країн-членів ООН. Організація вирішила привернути увагу до цієї проблеми, оскільки уряди держав почали вільно використовуючи інтернет -обмеження як засіб контролю над своїми громадянами.
Прийняття цієї резолюції намагалися загальмувати Росія, Китай, Саудівська Аравія, а також ряду демократичних держав на кшталт Південної Африки та Індії.
За даними некомерційної організації Access Now, що відстоює цифрові права користувачів, в 2015 році було як мінімум 15 випадків блокування доступу до Інтернету по всьому світу, тоді як в цьому році зафіксовано вже 20 порушень.
Як повідомлялося, в Китаї новинним сайтам заборонили публікувати неперевірену інформацію з соцмереж. Також MediaSapiens писав про те, що в Туреччині заблокували Facebook та Twitter через вибух в Анкарі.