Сноуден розкритикував Кремль за придушення свободи слова в Росії

Сноуден розкритикував Кремль за придушення свободи слова в Росії

09:52,
7 Вересня 2015
2953

Сноуден розкритикував Кремль за придушення свободи слова в Росії

09:52,
7 Вересня 2015
2953
Сноуден розкритикував Кремль за придушення свободи слова в Росії
Сноуден розкритикував Кремль за придушення свободи слова в Росії
Автори:
Колишній співробітник ЦРУ підкреслив, що опинився в РФ випадково.

Про це пише російська служба BBC.

Колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, відомий масштабними витоками секретної інформації про програми електронного стеження США, на церемонії нагородження норвезькою премією імені Б'єрнстьєрна Б'єрнсона розкритикував спроби російської влади контролювати інтернет і сказав, що опинився в РФ не зовсім по своїй волі. 

Сноуден перебуває в Росії з 2013 року, де йому був наданий тимчасовий притулок. 

«Я і раніше був налаштований критично, і продовжу і в майбутньому критикувати подібне ставлення. Це прагнення російської влади контролювати все більше і більше інтернет, контролювати те, що люди дивляться, за людей вирішувати, як їм висловлювати свої почуття, любов один до одного - це цілковито неправильно», - сказав Сноуден, маючи на увазі і закони РФ про так звану пропаганду гомосексуалізму. 

За його словами, він не збирався осісти в Росії і опинився там випадково. Для Сноудена РФ була країною-транзитом по дорозі в Латинську Америку, але влада США анулювала його паспорт, і він змушений був переглянути плани. 

«Я просив притулку в 21 країні. Всі вони відповіли мовчанням. Росія взагалі в списку значилася однією з останніх країн», - зазначив колишній співробітник ЦРУ.

Едвард Сноуден у червні 2013 року передав журналістам інформацію про стеження за інтернет-користувачами і абонентами телефонних мереж, яке вели спецслужби США. В результаті цього владі США довелося визнати факт масштабного стеження за користувачами мережі, який вони пояснили необхідністю проведення боротьби з терористами. Міністерство юстиції США порушило кримінальну справу стосовно Сноудена і видало попередній ордер на його арешт. Проти нього висунуто звинувачення у шпигунстві і крадіжці держвласності.

23 червня 2013 Сноуден вилетів з Гонконгу, після того, як Вашингтон почав вимагати його видачі, посилаючись на угоди між країнами про видачу злочинців. З 26 червня 2013 він перебуває в Росії. Москва не збирається видавати Сноудена США, заявляючи про відсутність відповідних домовленостей між країнами. Разом з тим у березні цього року Сноуден заявив про те, що готовий повернутися в США в тому випадку, якщо йому гарантують неупереджений суд над ним.

Водночас колишній генеральний прокурор США Ерік Голдер, який покинув адміністрацію Барака Обами у квітні, сказав, що Міністерство юстиції відкрите для укладання угоди з колишнім підрядником АНБ Едвардом Сноуденом.

Також наприкінці червня французькі діячі культури звернулися до президента Франсуа Олланда з проханням надати політичний притулок засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу і колишньому співробітнику американських спецслужб Едварду Сноудену.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
BBC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду