Wikileaks опублікував викрадений хакерами відеоархів компанії Sony
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Wikileaks опублікував викрадений хакерами відеоархів компанії Sony
Як повідомила Associated Press, на сайті WikiLeaks розмістили онлайн-архів з масивом документів Sony, викрадення яких завдало відчутної шкоди голлівудській кінокомпанії.
Американська новинна агенція розцінює це як новий удар по компанії, яка ще не оговталася від негараздів.
Заснований Джуліаном Ассанжем сайт оголосив, що опубліковано базу даних з понад 170 тис. електронних повідомлень від Sony Pictures Entertainment та дочірньої компанії, а також понад 30 тис. інших документів.
Кінокомпанія різко розкритикувала WikiLeaks за створення архіву. Вона заявила, що це допомагає хакерам поширювати викрадену у неї інформацію.
«Ми категорично незгодні з твердженням WikiLeaks, що ці матеріали є суспільним надбанням», - сказано у заяві Sony.
Однак засновник ресурсу Джуліан Ассанж заявив, що документи мають бути доступними громадськості. Хоча вони вже потрапили у мережу, їх розмістили у стислому форматі, і знайти їх було не легко».
«Цей архів розкриває внутрішні розробки впливової багатонаціональної корпорації, - сказав засновник WikiLeaks – Він заслуговує на висвітлення у пресі та на увагу центрів геополітичних конфліктів. Це таки суспільне надбання. WikiLeaks наполягає, щоб він залишався тут».
Пошук на сайті WikiLeaks, нагадує AP, дає змогу користувачам знаходити повідомлення, документи чи увесь кеш файлів у з допомогою ключових слів та прізвищ осіб, які надсилали чи отримували повідомлення електронною поштою.
Діяльність WikiLeaks набула гучного розголосу 2010 року, коли сайт розпочав публікувати таємні дипломатичні та військові документи, що їх розсекретив колишній рядовий збройних сил США Бредлі Меннінг. Нині він відбуває 35-річне тюремне ув’язнення.
Джуліан Ассанж 2012 року знайшов політичний притулок у посольстві Еквадору у Лондоні. Він уникає видачі британською владою Швеції, де його звинувачують у сексуальних домаганнях. Австралієць заперечує їх як політично вмотивовані. Водночас він висловлює побоювання, що у такий спосіб йому загрожує екстрадиція до США і суворе покарання. Однак у Вашингтоні це спростовували і заявляли, що втратили інтерес до справи Ассанжа.