Більшість українських ботнетів розташовані у державних органах – «КіберОборона»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Більшість українських ботнетів розташовані у державних органах – «КіберОборона»
Активісти спільноти нагадують, що згідно з аналітичним ресурсом із кібербезпеки Lancope.com, Україна у світі посідає приблизно 11–12- місце за кількістю центрів управління ботнетами. Крім того, наша країна регулярно потрапляє у TOP-10 а то й TOP-5 за кількістю спаму, що розсилається. За словами представників «КіберОборони», це свідчить про величезну кількістю зомбі-ПК на території України.
«Але що шокує: за інформацією наших джерел у спецслужбах, значна кількість, якщо не переважна більшість таких ПК розташовані у державних органах», - пишуть активісти, а також пояснюють причини такої статистики.
По-перше, цьому сприяє поганий рівень комп’ютерної кваліфікації державних службовців.
По-друге, у держорганах масово використовується неліцензійне програмне забезпечення.
По-третє, не у всіх державних установах встановлені антивіруси, або й навіть якщо встановлені, то їхні сигнатурні бази несвоєчасно оновлюються.
«КіберОборона» нагадує, що ботнет -це мережа комп’ютерів, заражених шкідливим кодом, і яка дозволяє хакерським угрупованням управляти зараженими машинами без відома користувача. Проникати на чужі комп’ютери боти можуть через сумнівні веб-сайти, при запуску неперевірених плагінів для браузера, електронні повідомлення, через встановлення піратського програмного забезпечення та ін..
Активісти наголошують, що в наш час зомбі-ПК в державних установах є особливою загрозою, адже можуть використовуватися для викралення конфіденційних документів. «КіберОборона» нагадує, що держава має надавати більшу увагу інформаційній безпеці, особливо у зв’язку з тим, що для вирішення проблеми, зокрема із антивірусами, можна використовувати вітчизняні розробки.