Українці стали регіональними фіналістами Google Science Fair 2013
Українці стали регіональними фіналістами Google Science Fair 2013
Проект Микити Гордієнка присвячено реалізації альтернативної ідеї «розумного будинку» за допомогою звичайного смартфону та NFC-маркерів. Екологічний проект Зеновії Швайки спрямований на створення автономного пристрою для врятування риби від удушення під льодом. Микита Гордієнко вийшов у фінал у віковій категорії 13-14 років, Зеновія Швайка – 17-18 років. Усього було відібрано 90 регіональних фіналістів.
Як відзначають в Google, на третій щорічний конкурс Google Science Fair було отримано тисячі заявок з більше ніж 120 країн світу. Автори цьогорічних проектів-фіналістів розглядали різноманітні теми: від використання бананової шкірки для виробництва біопластика до зеленої технології очищення води.
«Наше журі вкотре було вражено якістю інноваційних наукових проектів, – підкреслила менеджер зі зв’язків українського підрозділу Google Марина Тарасова. – Перед ними було нелегке завдання оцінити творчість, наукові заслуги і глобальне значення кожного проекту, щоб обрати з тисяч робіт лише 90 фіналістів».
Імена 15 глобальних фіналістів буде оголошено 27 червня, тоді ж стане відомо, хто отримав спеціальну нагороду Scientific American Science in Action Award. Юні вчені відвідають штаб-квартиру Google в Каліфорнії, щоб 23 вересня взяти участь у святковій події, присвяченій визначенню переможця.
Google Science Fair – конкурс наукових проектів для дітей віком від 13 до 18 років включно. Для участі у конкурсі необхідно лише мати власну оригінальну наукову ідею. Про початок Google Science Fair 2013 компанія оголосила у лютому 2013 року. «Для того, шоб бути генієм, зовсім не обов’язково бути відмінником», – стверджує Google, додаючи, що до участі в конкурсі запрошуються всі ті, хто цікавиться навколишнім світом і любить ставити питання.