![Зупинка державної допомоги США лишає без коштів третину проєктів з цифровізації в Україні, — медіа](/doc/images/news/37382/i75_ArticleImage_37382.webp)
Зупинка державної допомоги США лишає без коштів третину проєктів з цифровізації в Україні, — медіа
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Зупинка державної допомоги США лишає без коштів третину проєктів з цифровізації в Україні, — медіа
![Зупинка державної допомоги США лишає без коштів третину проєктів з цифровізації в Україні, — медіа](/doc/images/news/37382/ArticleImage_37382.webp)
![Зупинка державної допомоги США лишає без коштів третину проєктів з цифровізації в Україні, — медіа Зупинка державної допомоги США лишає без коштів третину проєктів з цифровізації в Україні, — медіа](/doc/images/news/37382/i75_ArticleImage_37382.webp)
Зупинка фінансування від USAID залишила без коштів приблизно третину від усіх проєктів у сфері GovTech в Україні. Таку оцінку висловив експерт, співзасновник компанії Strimko Роман Ланський платформі DOU.
«USAID різними проєктами закривало фінансування близько третини всього GovTech. Можливо, навіть трохи більше. Тож усі нові ініціативи призупиняються, а оплачують лише ті, що реалізовані вже. Далі всі контракти, найімовірніше, будуть на холді протягом трьох місяців. Але це попередня інформація, все може змінитися», — розповів Ланський.
У ще одній компанії, що розробляє та впроваджує цифрові технології для державних органів, — Kitsoft вважають, що ця ситуація призведе до уповільнення цифрової трансформації країни. Частково компанії будуть змушені переорієнтуватися.
«Ми планували велику кількість проєктів, зокрема з Мінцифри. Частка проєктів, що фінансуються USAID, становить до 30%, вони важливі, але не єдині. Тому глобально наші плани не змінюються, проте темпи зростання це уповільнює», — прокоментував керівник Kitsoft Олександр Єфремов.
Нагадаємо, 27 січня Американське агентство з міжнародного розвитку (USAID), яке фінансувало в Україні значну кількість програм, призупинило виділення коштів на всі проєкти без винятків після директиви Держдепу США про аудит на 90 днів.
- Читайте також: Медіарух закликає громадян і бізнес підтримати незалежні медіа через зупинку фінансування програм USAID
Фото: логотип USAID / Getty Images