В Україні затвердили Стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року
В Україні затвердили Стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року
Уряд затвердив Стратегію цифрового розвитку інновацій України (WINWIN) до 2030 року, яка визначає візію України як країни інновацій та окреслює ключові напрями, принципи, цілі й завдання державної політики у сфері цифрового розвитку інноваційної діяльності. Про це повідомила пресслужба Мінцифри 14 січня.
Стратегія пропонує бачення, як створити сприятливі умови для бізнесу, стартапів, науковців, інвесторів і міжнародних партнерів у сфері інновацій, які є критично важливими для захисту суверенітету й територіальної цілісності, економічного розвитку країни, відбудови й підтримки процесу трансформації України.
Реалізація стратегії дасть змогу Україні зробити економічний стрибок шляхом створення інноваційних продуктів, товарів та послуг і стати регіональним лідером і драйвером інновацій у ЄС.
Для забезпечення сталого розвитку та економічного прориву Стратегія визначає ключові галузі, які є основою розвитку інновацій:
- DefenseTech (оборонні технології);
- MedTech (медичні технології);
- BioTech (біологічні технології);
- GreenTech (зелені технології);
- EdTech (освітні технології);
- AgrоTech (агротехнології);
- AI (штучний інтелект);
- XR (імерсивні технології);
- AUV (безпілотні технології та автономні системи);
- Semiconductors (напівпровідники);
- Secure Cyberspace (безпека цифрового простору);
- SpaceTech (космічні технології);
- GovTech (технології державного управління);
- Fluid economy (економіка без кордонів).
«Створимо умови для відкриття нових ринків по цих напрямах та спрощення доступу до фінансування. Також у фокусі розвиток людського капіталу, ефективне управління, захист інтелектуальної власності. Важливою частиною є міжнародне співробітництво та запуск WINWIN Centres of Excellence для кожної сфери. Центри досконалості в межах стратегії WINWIN — це спеціальний простір, де об’єднуються експерти, ресурси та інновації для розвитку ключових галузей і впровадження передових технологій, — розповів віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. — Підприємці зможуть створювати інноваційні продукти з вигодою для себе саме в Україні. Для держави це можливість розвивати технології для оборони, повертати якість життя та будувати найзручнішу цифрову державу у світі».
За його словами, документ визначає кроки, за якими рухатися, щоб максимально швидко розвивати сферу інновацій.
Стратегія передбачає поетапне досягнення стратегічних цілей. Зокрема, протягом першого етапу у 2025–2027 роках планується зосередитися на створенні сприятливих умов для розвитку інноваційної діяльності: вдосконаленні законодавчої бази, підтримці наукових досліджень і розробок, розвитку інфраструктури для стартапів та сприянні трансферу технологій.
Ознайомитися зі Стратегією цифрового розвитку інновацій України можна за посиланням.
Фото: Мінцифри