Керівники американських техногігантів привітали Дональда Трампа з перемогою в соцмережах
Керівники американських техногігантів привітали Дональда Трампа з перемогою в соцмережах
Засновник корпорації Amazon Джефф Безос, керівник корпорації Meta Platforms Марк Цукерберг та корпорації Apple Тім Кук — у числі лідерів великих американських технологічних компаній, які в соціальних мережах привітали Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах, повідомляє Axios.
Галузь готується до нових політичних позицій, запроваджених новою адміністрацією президента. Реакція провідних технологічних лідерів США є першим натяком на те, як гендиректори змінюють свою стратегію, щоб звернути увагу новообраного президента.
Очікується, що Трамп зверне увагу на керівників і корпорації, які виступили проти нього або підтримали конкурентів. Бізнес-лідери, які остерігаються реакції, намагаються йти назустріч і грати добре, зазначила редакторка Axios Еріка Панді.
13% керівників зі списку «Fortune 100» публічно повідомили про результат виборчих перегонів у своїх особистих облікових записах у соцмережах «Лінкедін» та «Ікс». Усі ці генеральні директори, крім одного, — представники технологічної індустрії, засвідчив аналіз, проведений аналітичною мережею The Observatory on Corporate Reputation (OCR).
Основний меседж у таких дописах — співпраця з новою адміністрацією.
Генеральний директор Amazon Енді Джессі привітав Трампа «з важкою перемогою». Він став одним із перших, хто прокоментував ситуацію.
«Ми з нетерпінням чекаємо співпраці з вами та вашою адміністрацією з питань, важливих для наших клієнтів, співробітників, спільнот і країни», — написав Джессі в «Лінкедіні».
Генеральний директор Meta Цукерберг, який мав неспокійні стосунки з Трампом, опублікував привітання в соцмережі «Тредс».
«Перед нами як країною є великі можливості, — написав Цукерберг. — З нетерпінням чекаю співпраці з вами та вашою адміністрацією».
Генеральний директор Alphabet і Google Сундар Пічаї написав в іксі: «Ми живемо в золотий вік американських інновацій і прагнемо працювати з його адміністрацією, щоб допомогти принести переваги всім».
Виконавчий директор OpenAI Сем Альтман опублікував пост в іксі, заявивши, що бажає Трампу «великих успіхів у роботі».
Окремо він опублікував допис: «Критично важливо, щоб США зберегли лідерство в розробці ШІ з демократичними цінностями».
Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла заявив, що «ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з вами та вашою адміністрацією для просування інновацій, які створюють нове зростання та створюють можливості для Сполучених Штатів і світу».
Генеральний директор Apple Тім Кук привітав і зазначив: «Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з вами та вашою адміністрацією, щоб переконатися, що Сполучені Штати продовжуватимуть лідирувати завдяки винахідливості, інноваціям і креативності».
Джефф Безос, якому також належить Washington Post, в іксі назвав перемогу «надзвичайним політичним поверненням і вирішальною перемогою».
«Жодна нація не має більших можливостей, — заявив Безос. — Бажаю Дональдові Трампу успіхів у керівництві та об’єднанні Америки, яку ми всі любимо».
Генеральний директор Intel Пет Гелсінгер написав в іксі, що він з нетерпінням чекає «праці з адміністрацією для просування американських технологій і лідерства у виробництві у світі».
Виконавчий директор Cisco Чак Роббінс заявив в іксі, що компанія «з нетерпінням чекає на співпрацю з новою адміністрацією Трампа та Конгресом, а також з губернаторами, законодавцями штатів і місцевими чиновниками в США, щоб просувати політику, яка зміцнює підключення, інновації, кібербезпеку і багато іншого».
Генеральний директор і голова Dell Technologies Майкл Делл сказав на іксі: «Ми з нетерпінням чекаємо подальшого прогресу та можливостей під його керівництвом і спільної роботи над міцним і єдиним майбутнім для всіх».
Галузь очікує, що в центрі уваги перебуватиме управління чутливими технологіями, такими як ШІ. У цьому сенсі риторика проти великих технологічних компаній може посилитися, і домінуватимуть прихильники дерегуляції ШІ. Не менш актуальним буде розвиток регуляції та експортного контролю для сфери квантових обчислень. Поки що попереду велика невизначеність, особливо для напівпровідникової промисловості.
На подальшу кадрову політику великих технологічних компаній впливатиме те, наскільки агресивним буде антимонопольний підхід наступної адміністрації, але і Дональд Трамп, і Джей Ді Венс критикували їхню консолідацію та домінування.
Фото: новообраний президент США Дональд Трамп / Getty Images