Google оголосила фіналістів Science Fair 2013
В 2013 році свої роботи на Google Science Fair представили діти з понад 120 країн світу: 15 фіналістів було обрано серед 90 регіональних фіналістів. Google відзначає високий науковий рівень дитячих розробок, серед яких були, зокрема, проект екзоскелетної рукавички для підтримки людської руки, екологічний проект, присвячений керуванню впливом інфраструктури на вимираючі види тварин, а також програма своєчасного сповіщення для спеціальних транспортних засобів (швидка допомога, аварійна служба).
23 вересня 15 фіналістів відвідають головний офіс Google в Маунтін-В’ю, Каліфорнія, щоб у фінальному турі конкурсу представити свої проекти міжнародній групі вчених. Переможець отримає головний приз – 10-денну поїздку на Галапагоські острови разом із National Geographic, а також грант на навчання від Google у розмірі $50 тис.
У категорії 13-14 років фіналістами стали Алекс Спіріде (Alex Spiride), США, Венкат Санкар (Venkat Sankar), США, Кевіта Селва (Kavita Selva), США, Ліза Соснова і Тіна Кабір, Росія, а також Віней Кумар (Viney Kumar), Австралія. Фіналістами віком від 15-16 років стали Еліф Білгін (Elif Bilgin), Туреччина, Енн Макосінські (Ann Makosinski), Канада, Їі Сі Канг, Квок Лінг Їі та Тріша Лім (Yi Xi Kang, Kwok Ling Yi, Tricia Lim), Сінгапур, Валері Дінг (Valerie Ding), США і Шрішті Астана (Shrishti Asthana), Індія. У віковій категорій 17-18 років фіналістами стали Чаралампос Іоанну (Charalampos Ioannou), Греція, Еша Маїті (Esha Maiti), США, Елізабет Жао (Elizabeth Zhao), США, Ерік Чен (Eric Chen), США, Вінай Ієнгар (Vinay Iyengar), США.
Google також назвала власника спеціальної нагороди Scientific American Science in Action, яка присуджується за проект, присвячений вирішенню проблем навколишнього середовища, здоров’я, і використання ресурсів. Ним стала Еліф Білгін з Туреччини, котра отримала премію за свій проект із використання бананової шкірки для виробництва біопластика. Еліф Білгін отримує призові $50 тис., а також наукового керівника, разом з яким буде протягом року працювати над реалізацією проекту. Проект Білгін також увійшов до числа 15 фіналістів, таким чином юна розробниця продовжує боротися і за головний приз.
Крім цього, журі конкурсу присудить нагороду Inspired Idea Award проекту, за який проголосують більшість інтернет-користувачів. Відкрите голосування розпочнеться на сайті конкурсу 1 серпня і триватиме до 30 серпня.
Google Science Fair – конкурс наукових проектів для дітей віком від 13 до 18 років включно. Для участі у конкурсі необхідно лише мати власну оригінальну наукову ідею. Про початок Google Science Fair 2013 компанія оголосила у лютому 2013 року. «Для того, шоб бути генієм, зовсім не обов’язково бути відмінником», – стверджує Google, додаючи, що до участі в конкурсі запрошуються всі ті, хто цікавиться навколишнім світом і любить ставити питання.