Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Чіпагеддон» може тривати два роки – голова IBM
Президент американського техногіганту IBM Джим Вайтхерст заявив, що нестача комп’ютерних чипів може подовжиться на два роки, повідомляє ВВС.
«Отже, чесно кажучи, ми вважаємо, що пройде пару років ... перш ніж ми отримаємо досить додаткових потужностей, щоб пом'якшити всі аспекти нестачі мікросхем», - розповів він.
Нестача виникла через декілька факторів, які спричинила пандемія коронавірусу. По-перше, тимчасове закриття заводів-виробників; по-друге – зростання кількості гаджетів, які користувачі купляли під час вимушеного сидіння вдома. Також на світовий дефіцит вплинули «торговельні війни» між США та Китаєм, який є великим виробником чипів.
Протягом 2020-2021 років через нестачу чипів У США, Мексиці і Європі призупиняли виробничі лінії Ford, Volkswagen, Nissan, Toyota і General Motors. Французький виробник автомобілів Peugeot навіть вдався до заміни цифрових спідометрів на старі аналогові в одній зі своїх моделей.
Apple довелося відкласти випуск свого нового iPhone, тому що вона не могла отримати чіпи від свого постачальника в Китаї.
Президент США Джо Байден в травні скликав спеціальний саміт з проблеми нестачі мікросхем за участю керівників великих технологічних компаній, щоб спробувати збільшити внутрішнє виробництво напівпровідників. Влада США збирається вкласти 50 мільярдів доларів в нарощування потужностей виробництва чипів в Америці.
Раніше один з гравців ринку назвав кризу «чіпагеддоном» нестачу чіпів у світі.
Фото: unsplash.com