Трамп заявив, що пошуковик Google пріоретизує ліві ЗМІ

Трамп заявив, що пошуковик Google пріоретизує ліві ЗМІ

12:49,
29 Серпня 2018
1714

Трамп заявив, що пошуковик Google пріоретизує ліві ЗМІ

12:49,
29 Серпня 2018
1714
Трамп заявив, що пошуковик Google пріоретизує ліві ЗМІ
Трамп заявив, що пошуковик Google пріоретизує ліві ЗМІ
Автори:
Президент США Дональд Трамп звинуватив компанію Google у махінаціях через результати її пошуковика за словами "Трамп новини" (Trump news).

Про це політик написав у Twitter.

Спершу він заявив, що за цими словами пошуковик показує тільки публікації медіа фейкових новин, зокрема CNN, а «республіканські/консервативні й чесні медіа замовчує». Він також відзначив, що більшість новин є негативними.

У наступному твіті він звинуватив ІТ-компанію в наданні пріоритету «національним лівим ЗМІ». Пан Трамп заявив, що таких публікацій у пошуковику 96%, проте не вказав джерело цієї інформації. Президент США таку політику Google та інших компаній небезпечною. «Вони контролюють те, що ми можемо та не можемо бачити. Це дуже серйозна ситуація — і вона буде розглянута», — написав президент США.

Як повідомляє ВВС, Google відкинула вплив політики на формування результатів свого пошуку. На веб-сторінці підтримки компанії зазначається , що існує понад 200 факторів, які впливають на позицію веб-сторінки в пошуковій системі.

У Google заявили, що метою пошукової системи є якнайшвидше знайти релевантні посилання на запити користувачів.

«Пошук не використовується для встановлення політичного порядку денного, і ми не впливаємо на наші результати щодо будь-якої політичної ідеології. Ми постійно працюємо над покращенням інструменту пошуку Google, і ми ніколи не використовуємо результати пошуку, аби маніпулювати політичними настроями», — зазначив прес-секретар компанії.

Викладачка цифрових технологій в Королівському коледжі Лондона Мерседес Банз назвала малоймовірним, що Google навмисно впорядковує публікації, базуючись на політичних поглядах. «Алгоритм новин Google оптимізований на основі актуальності та близькості події, але, як правило, не оптимізований для пошуку за політичними поглядами», — зазначила вона ВВС.

Однак Google має тенденцію розміщати веб-сторінки вище в рейтингу, якщо багато людей на них посилаються.

Видання The Verge припустило, що цифру 96% Дональд Трамп він міг взяти з дослідження Паули Бол'ярд з сайту PJ Media. Вона також повідомляла, що CNN має найбільше посилань.

«Я виконувала пошук декілька разів за допомогою різних комп'ютерів, зареєстрованих на різних користувачів, і Google давав подібні результати», — написала вона.

Пані Бол'ярд вважає, що хоча ці результати не є підсумком наукового дослідження, вони показують упередженість Google щодо контенту правого політичного спрямування.

Нагадаємо, у липні користувачі інтернет-платформи Reddit намагалися вплинути на алгоритми пошуковика Google, аби на запит «ідіот» в пошуку за картинками в результатах відображалися фото президента США Дональда Трампа.

А 16 серпня американські видання запустили інформаційну кампанію на захист свободи медіа й проти регулярної неконструктивної її критики президентом Дональдом Трампам. Акцію започаткувала газета Boston Globe, а підтримали 350 інших.Пан Трамп у Twitter заявив, що теж відданий свободі преси, а Сенат США видав спеціальну резолюцію про підтримку свободи ЗМІ.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду