Уперше цифрова музика принесла музіндустрії найбільше прибутку
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Уперше цифрова музика принесла музіндустрії найбільше прибутку
Про це йдеться в щорічному звіті Міжнародної федерації індустрії звукозапису (IFPI), повідомляє DW.
У цілому ж глобальна музична індустрія торік зросла на 8,1 відсотка. Це вже третій рік її зростання, проте саме 2017-го воно було найбільш стрімким. Загальний оборот музіндустрії торік склав 17,3 мільярда доларів.
У IFPI повідомили, що станом на кінець 2017 року 176 мільйонів людей у всьому світі платили за користування музичними стрімінговими сервісами: Spotify, Deezer, Apple Music тощо. Серед них 64 мільйони стали новими абонентами цих сервісів минулого року. У цьому напрямі експерти бачать великий потенціал.
Обсяги продажу компакт-дисків та інших фізичних носіїв музики торік продовжили знижуватися. Водночас на 22,3 відсотка зріс продаж вінілових платівок. Фахівці вбачають потенціал для відродження в цьому сегменті ринку.
Загалом серед музичних ринків із найбільшим потенціалом зростання у звіті IFPI називає Китай та такі країни Латинської Америки, як Бразилія, Чілі та Перу.
Як зазначає DW, наразі обсяг індустрії усе одно становить лише близько двох третин від рівня, зафіксованого в 1990-х роках — до поширення масового доступу до інтернету та появи в мережі піратської музики, який занурив індустрію звукозапису в 15-річну кризу.
Нагадаємо, MediaSapiens писав про другу хвилю популярності вінілових платівок, VHS-культуру та те, чому музиканти знову випускають альбоми на касетах.