У Росії суд дозволив заблокувати Telegram
Засідання відбулося 13 квітня, повідомляє «Радіо Свобода».
Як повідомляють російські ЗМІ, доступ до месенджера буде обмежено до виконанням ним вимоги надати Федеральній службі безпеки Росії ключі шифрування.
Нагадаємо, 6 квітня російське відомство Роскомнагляд звернулося до суду з позовом про блокування месенджера Telegram через відмову ним надати ФСБ ключі шифрування до листування користувачів.
Рішення про блокування ухвалила суддя Юлія Смоліна. Представники Telegram не з’явилися на засідання. Проте там була присутня представниця ФСБ Юлія Костіна.
Суддя відхилила клопотання про відкладення розгляду справи з боку захисту Telegram, яке представник месенджера Дмитро Дінзе надіслав до суду ввечері 12 квітня.
Як повідомляло «Радіо Свобода», вчора засновник та СЕО Telegram Павло Дуров заборонив своїм адвокатам брати участь у судовому засіданні. Дуров пояснив це тим, що не хоче своєю участю в процесі «легітимізувати відвертий фарс».
До цього у Верховному суді РФ розглядався позов Telegram до Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Суд постановив, що вимога надати ключі шифрування не порушує законодавство про таємницю листування, тому месенджер повинен передати їх спецслужбі. У грудні 2017 року Telegram був оштрафований в Росії на 800 тисяч рублів за відмову передати ключі шифрування.
Як писав MediaSapiens, раніше «Роскомнагляд» дав месенджеру час до 4 квітня, щоб передати ФСБ ключі шифрування.
Павло Дуров неодноразово заявляв, що погрози заблокувати месенджер ні до чого не приведуть і він не передаватиме урядам держав ключі шифрування. «Telegram захищає свободу і конфіденційність», — написав він у Twitter у березні.
Днями юрист компанії «Агора» Павло Чіков, яка представляє інтереси Telegram в судах, виклав у мережу жартівливе фото з «ключами шифрування» та листом до директора Федеральної служби безпеки Росії.