Уряд Німеччини вимагає від Facebook пояснень щодо Cambridge Analityca
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Уряд Німеччини вимагає від Facebook пояснень щодо Cambridge Analityca
Міністерка юстиції Німеччини Катаріна Барлі (Katarina Barley) заявила, що чекає детальних пояснень від менеджерів європейського представництва Facebook, повідомляє DW з посиланням на німецькі медіа.
Пані Барлі вважає неприйнятним, коли користувачів соціальних мереж «просвічують проти їхньої волі». Так само як і протиправний аналіз особистих даних корустивачів, який потім використовується для поширення «ненависті проти політичних супротивників». Такі практики міністерка юстиції ФРН вона називає «загрозою для демократії».
Водночас статс-міністерка у Відомстві федерального канцлера Німеччини Дороте Бер (Dorothee Bär), котра відповідає за сферу цифрових технологій у німецькому уряді, наголосила на значенні довіри з боку користувачів до інтернет-компаній. «Facebook має нарешті зрозуміти, що найважливіший капітал — не доходи від реклами, а довіра користувачів», — сказала пані Бер.
У німецькому уряду вказали на нові суворіші правила захисту особистих даних громадян у ЄС, що набудуть чинності з травня цього року. Один з пунктів нововведень передбачає штрафи за порушення проти компаній у розмірі до чотирьох відсотків від обсягів світового обігу. Дороте Бер нагадала, що інтернет-компанії, більшість з яких є американськими, тепер вже не зможуть у якості виправдання посилатися на відсутність тих чи інших норм у законодавстві США, де розташовані штаб-квартири самих компаній.
Нагадаємо, британські та американські ЗМІ всередині місяця опублікували розслідування, згідно з якими британська компанія Cambridge Analytica збирала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про 50 мільйонів профілів користувачів Facebook в США. Аналітична компанія використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу. Facebook заявила, що заблокувала сторінку компанії Cambridge Analytica, а також ще кількох пов’язаних сторінок. У Facebook підкреслюють, що компанія порушила політику платформи.
Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.
22 березня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) вибачився за витік даних до Cambridge Analytica та розповів, як вдосконалить роботу Facebook, аби подібне не повторилося.