Spotify можуть оштрафувати на $1,6 млрд через використання 10 тисяч пісень
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Spotify можуть оштрафувати на $1,6 млрд через використання 10 тисяч пісень
Про це пише The Guardian.
Позивач стверджує, що згідно з Законом про авторські права США кожна пісня має дві претензії правовласника: одну до запису, а другу до композиції. У Wixen Music Publishing заявили, що Spotify не отримав прав на композиції в ухвалених угодах і вимагає відшкодування у розмірі 150 тисяч доларів за пісню. Йдеться ж про понад 10 тисяч треків. Це зокрема пісні британського рок-гурту The Doors, американських співаків Тома Петті та Дженіс Джоплін і канадського музиканта Ніла Янга.
Компанія Spotify є найбільш успішним підприємством у бізнесі потокової музики. Сервіс має понад 60 мільйонів платних підписників. Компанію оцінюють в 19 мільярдів доларів. Очікувалося, що її виснавлять на фондовий ринок цього року.
Spotify наразі ніяк не прокоментувала позов.
У минулому компанія вже стикалася з подібними претензіями. У 2015 році вона навіть запустила «систему управління видавничою справами» для повнішого відшкодування правовласникам. Це сталося після того, як панк-лейбл Victory Records заявив, що він недоотримав від Spotify гроші за права. У 2016 році сервіс заплатив понад 20 млн доларів низці лейблів через Національну асоціацію видавців музики. У 2017 році розглядалося ще 5 позовів щодо порушення Spotify авторських прав.
Нагадаємо, у 2016 році 180 музикантів виступили з проханням провести реформу Закону про авторське право в цифрову епоху, який займається регулюванням авторських прав в інтернеті. Це зокрема були такі виконавці як U2, Пол Маккартні, Тейлор Свіфт, гурт Kings Of Leon. Крім музикантів ініціативу також підтримали найбільші звукозаписні компанії Universal Music, Sony Music і Warner Music. Всі вони заявили, що відеохостинг Youtube компанії Google не платить їм достатньо грошей за використання їх музики.
Натомість минулого місяця компанія Facebook уклала угоду з найбільшим холдингом лейблів звукозапису Universal Music Group: відтепер користувачі соцмережі зможуть легально брати в свої відеоролики музику артистів компанії.