YouTube видалив десятки тисяч екстремістських відео лідера «Аль-Каїди»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
YouTube видалив десятки тисяч екстремістських відео лідера «Аль-Каїди»
Про це пише The New York Times.
Ввівши ім'я Анвара аль-Авлакі на сайті відеохостингу, тепер можна побачити тільки близько 18,8 тис. роликів, переважна більшість яких є журналістськими репортажами. А ще на початку осені в YouTube були доступні понад 70 тис. відеозаписів з виступами і промовами аль-Авлакі.
Не всі відео Анвара аль-Авлакі порушують принципи сервісу YouTube, а переважно пізні, в яких він закликав до вбивства американців, однак компанія вирішила видалити весь контент, пов'язаний з ним. Зокрема й поширений його посвідовниками.
Завдяки спеціальній технології YouTube може в автоматичному режимі позначати записи за участю Анвара аль-Авлакі, після чого фахівці сервісу вручну їх блокують ще до того, як їх перегляне хтось із користувачів.
Активність Анвара аль-Авлакі на YouTube стала предметом скарг користувачів з листопада 2009 року, коли він назвав героєм майора США Нідала Хасана, який застрелив 13 людей в Форт Гуді, штат Техас.
Відеозаписи за участю ідеологічного лідера «Аль-Каїди» Анвара аль-Авлакі, який володів англійської мовою й був громадянином США, продовжували відігравати значну роль у вербуванні потенційних терористів навіть після його ліквідації в Ємені в 2011 році в результаті авіаудару американського безпілотника.
«Протягом восьми років джихадська пропаганда Анвара аль-Авлакі допомогла сформувати покоління американських терористів, зокрема бойовика в Форт-Гуді, терористів, які завдали атак під час Бостонського марафону й винуватців масових вбивств у Сан-Бернардіно, Каліфорнія та Орландо, Флорида. А YouTube –найпопулярніший сайт відео у світі – дозволяв сотням годин виступів пана Авлакі бути легко доступним для всіх, хто має телефон або комп'ютер», – пише NYT.
Нагадаємо, у червні компанії Facebook, Twitter, Microsoft та YouTube заявили, що разом боротимуться з тероризмом в інтернеті. Для цього вони створили Глобальний Інтернет-форум.
Уряди держав неодноразово критикували соцмережі за недостатні зусилля щодо протидії онлайн-тероризму. Цього року прем’єрка Великобританії Тереза Мей закликала лідерів «Великої сімки» чинити більший тиск на великі технологічні компанії, такі як Facebook і Google, через поширення екстремістського контенту онлайн, а влада Німеччини схвалила введення штрафів на суму до 53 млн доларів проти соцмереж, які після скарг користувачів не видалятимуть повідомлення та фейкові новини, що розпалюють ненависть.
У 2016 році британський парламент розкритикував ІТ-компанії за слабку боротьбу з екстремізмом.