YouTube видалив десятки тисяч екстремістських відео лідера «Аль-Каїди»

YouTube видалив десятки тисяч екстремістських відео лідера «Аль-Каїди»

16:44,
13 Листопада 2017
2020

YouTube видалив десятки тисяч екстремістських відео лідера «Аль-Каїди»

16:44,
13 Листопада 2017
2020
YouTube видалив десятки тисяч екстремістських відео лідера «Аль-Каїди»
YouTube видалив десятки тисяч екстремістських відео лідера «Аль-Каїди»
Автори:
Відеохостинг YouTube, який належить Google, видалив десятки тисяч екстремістських відеороликів за участі чи про екс-ватажка терористичного угруповання «Аль-Каїда на Аравійському півострові» Анвара аль-Авлакі.

Про це пише The New York Times.

Ввівши ім'я Анвара аль-Авлакі на сайті відеохостингу, тепер можна побачити тільки близько 18,8 тис. роликів, переважна більшість яких є журналістськими репортажами. А ще на початку осені в YouTube були доступні понад 70 тис. відеозаписів з виступами і промовами аль-Авлакі.

Не всі відео Анвара аль-Авлакі порушують принципи сервісу YouTube, а переважно пізні, в яких він закликав до вбивства американців, однак компанія вирішила видалити весь контент, пов'язаний з ним. Зокрема й поширений його посвідовниками.

Завдяки спеціальній технології YouTube може в автоматичному режимі позначати записи за участю Анвара аль-Авлакі, після чого фахівці сервісу вручну їх блокують ще до того, як їх перегляне хтось із користувачів.

Активність Анвара аль-Авлакі на YouTube стала предметом скарг користувачів з листопада 2009 року, коли він назвав героєм майора США Нідала Хасана, який застрелив 13 людей в Форт Гуді, штат Техас. 

Відеозаписи за участю ідеологічного лідера «Аль-Каїди» Анвара аль-Авлакі, який володів англійської мовою й був громадянином США, продовжували відігравати значну роль у вербуванні потенційних терористів навіть після його ліквідації  в Ємені в 2011 році в результаті авіаудару американського безпілотника.

«Протягом восьми років джихадська пропаганда Анвара аль-Авлакі допомогла сформувати покоління американських терористів, зокрема бойовика в Форт-Гуді, терористів, які завдали атак під час Бостонського марафону й винуватців масових вбивств у Сан-Бернардіно, Каліфорнія та Орландо, Флорида. А YouTube –найпопулярніший сайт відео у світі – дозволяв сотням годин виступів пана Авлакі бути легко доступним для всіх, хто має телефон або комп'ютер», – пише NYT.

Нагадаємо, у червні компанії Facebook, Twitter, Microsoft та YouTube заявили, що разом боротимуться з тероризмом в інтернеті. Для цього вони створили Глобальний Інтернет-форум.

Уряди держав неодноразово критикували соцмережі за недостатні зусилля щодо протидії онлайн-тероризму. Цього року прем’єрка Великобританії Тереза Мей закликала лідерів «Великої сімки» чинити більший тиск на великі технологічні компанії, такі як Facebook і Google, через поширення екстремістського контенту онлайн, а влада Німеччини  схвалила введення штрафів на суму до 53 млн доларів проти соцмереж, які після скарг користувачів не видалятимуть повідомлення та фейкові новини, що розпалюють ненависть. 

У 2016 році британський парламент розкритикував ІТ-компанії за слабку боротьбу з екстремізмом.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
HO/AFP/Getty Images
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду