YouTube змінив алгоритм роботи після критики щодо роликів про стрілянину в Лас-Вегасі
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
YouTube змінив алгоритм роботи після критики щодо роликів про стрілянину в Лас-Вегасі
Алгоритми відеохостингу YouTube, який належить компанії Google, автоматично визначають, які відео будуть виводитися в рекомендаціях користувачам. Компанія не розкриває як саме це відбувається: лиш відомо, що враховується популярність ролика та історія переглядів користувача.
Користувачі відеохостингу також розкритикували його політику щодо рекламних оголошень.
Видання The NextWeb повідомило, що на початку жовтня популярний американський відеоблогер Кейсі Нейстат (Casey Neistat) оголосив про запуск краудфандингової кампанії для допомоги жертвам трагедії в Лас-Вегасі. Він поставив за мету зібрати 1 мільйон доларів. У своєму відеозверненні Кейсі Нейстат пообіцяв також перерахувати на це всі рекламні прибутки від YouTube за цей ролик. Однак 5 жовтня блогер повідомив своїм підписникам, що йому це не вдаться, адже відеосервіс відключив можливість монетизації цього його відео.
«Це відео про благодійність, в ньому я повідомляю, що всі гроші від реклами підуть на благодійні цілі. Аж тут YouTube каже, що моє відео не підходить для рекламодавців», –обурився Кейсі Нейстат в своєму Twitter. Представники YouTube швидко відреагували, відповівши, що такою є політика відеосервісу: «Нам подобається те, що ви робите, але наші правила не залежать від намірів. Ми просто не показуємо ніякої реклами у відеороликах про трагедії».
Опісля цього інший блогер Філіп Дефранко (Philip DeFranco) спростував слова компанії: «YouTube, твоя відповідь – це нісенітниця. Це не правда. Тобі варто бути кращим». До посту він прикріпив скріншот іншого відео про стрілянину в Лас-Вегасі, авторам якого YouTube не заборонив заробляти на рекламі.
Публікація Дефранко в Twitter отримала вірусну популярність, зібравши понад 362 тисяч лайків і 120 тисяч поширень. Цей інцидент став ще одним приводом для критики на адресу YouTube.
Як писав MediaSapiens, користувачі були також незадоволені роботою Google та Facebook під час стрілянини у Лас-Вегасі. Через них в перші години після трагічних подій масово поширювалися неперевірені чутки, фейки та безпідставні звинувачення.
Нагадаємо, увечері 1 жовтня мешканець готелю «Мандалай Бей» у Лас-Вегасі почав стріляти з вікна свого номера по відвідувачах фестивалю кантрі-музики. Загинуло 59 людей, понад 500 отримали поранення. Виявилося, що стріляв 64-річний Стівен Педдок, який після того наклав на себе руки. За кількістю жертв стрілянина в Лас-Вегасі стала найбільшим масовим вбивством в новітній історії США.