Google скасувала зустріч працівників через сексистський маніфест свого колишнього інженера
Google скасувала зустріч працівників через сексистський маніфест свого колишнього інженера
Компанія вирішила не проводити збори з міркувань безпеки. Декілька працівників компанії, які висловили свою позицію щодо маніфесту в соцмережах, стали об’єктами тролінгу та цькування в інтернеті. Google дійшла висновку, що люди, які публічно обговорюватимуть послання Джеймса Деймора під час зустрічі, також можуть зазнати тролінгу.
Генеральний директор компанії Сундар Пічаї розповів, що Google мала намір провести чесну та відкриту розмову про інцидент зі звільненням Джеймса Деймора та про політику різноманітності в компанії. Однак, Пічаї почав отримувати листи від колег, які були стурбовані своєю безпекою та можливими наслідками, якщо вони ставитимуть питання публічно. У компанії зазначили, що «знайдуть карщий спосіб для працівників обговорити останні події».
«Ця суперечка показує одразу дві проблеми онлайн-права: з одного боку, це загроза свободі слова з боку консерваторів, оскільки люди самоцензурують свої висловлювання, боячись переслідувань, з іншого - конструювання уявлення про те, що білі чоловіки зазнають дискримінації від історично незахищених груп», - пише The Guardian. Водночас, BBC наводить статистику, згідно з якою 80% технічних працівників та 75% керуючого менеджменту в Google - саме чоловіки.
Нагадаємо, Джеймса Деймора звільнили з компанії Google за маніфест, в якому він стверджував існування «біологічних та психологічних відмінностей» між жінками та чоловіками, через що жінки менше працюють в ІТ-індустрії. Інженерпорадив керівництву закрити «дискримінаційні» програми з навчання жінок та припинити політику «різноманітності» в компанії. На його думку, це лише шкодить Google.
Згодом прихильники Джеймса Деймора через краудфандингову платформу WeSearchrзібрали на його підтримку 60 тисяч доларів. Звільнений інженер отримав значну підтримку в представників крайніх правих поглядів. Він навіть дав інтерв’ю правому активісту Джеку Пособцю (Jack Posobiec), після якого й почалися нападки в інтернеті на тих, хто обурився маніфестом Деймора.