Google випробовує літаючу електростанцію
Про це пише Platforma.
Незалежно від конструкції, робота вітрогенераторів заснована на загальному принципі: повітряні потоки обертають ротор, активується електрогенератор і перетворює механічну енергію в електрику, яка надходить в енергетичну компанію і споживачам. Недолік такого способу – залежність від вітру.
Повітряні потоки швидше на висоті, тож вітротурбіни зазвичай встановлюють на щоглу висотою від 50 метрів. Однак і це не гарантує стабільної роботи: так, її може порушити не лише низька, а й надмірна швидкість вітру.
В якості альтернативи Makani Power розробили пристрій, що працює за принципом планеру. Новий літаючий вітрогенератор буде підніматися на висоту до 305 метрів, де вітер відносно стабільний. Апарат спеціальним тросом з'єднується з землею, а потім кружляє навколо точки прив’язки, виробляючи електроенергію.
Всього при розмаху крила 25,9 метра планер оснащений вісьмома генераторами, що підключені до восьми 2,3-метрових пропелерів. Потужність випробуваного літаючого ветрогенаратора склала 600 кіловат. Варто зауважити, що для забезпечення електрикою невеликого приватного будинку вважається достатнім 1 кіловат. А взагалі, за підрахунками авторів, енергія вітру може давати в сто разів більше енергії, ніж потрібно всьому світу.
Раніше MediaSapiens писав про те, що корпорація Google збирається побудувати в Англії штаб-квартиру площею понад 93 тис. квадратних метра. Проект нової штаб-квартири був представлений компанією на цьому тижні у Camden Council в Лондоні.