В Індії арештували продавця «найдешевших смартфонів у світі»
В Індії арештували продавця «найдешевших смартфонів у світі»
Про це пише BBC.
Мохіта Гоеля затримали після того, як одині з покупців заявив, що він так і не отримав телефон, за який заплатив.
Телефон під назвою Freedom 251 коштував 3,7 долара.
Багато людей заявили, що отримали свої телефони. Проте Ringing Bells звинувачують у невиконанні всіх своїх замовлень.
Компанія-дистриб'ютор Ayam Enterprises заявила, що заплатила 45 тис. доларів після того, як пан Гоель переконав їх розповсюджувати телефони.
Але, за їхніми словами, їм доставили лише близько половини пристроїв, і співробітники дистриб'ютора отримували смертельні погрози, «якщо і далі проситимуть грошей».
У поліції підтвердили ВВС арешт керівника компанії. Пан Гоель має з'явитися у суді у п'ятницю.
«Цілу низку подібних скарг було подано проти нього з інших частин держави. Ми хочемо ретельно розслідувати ці твердження», - повідомив речник поліції Рахул Шрівастава.
«Для нас важливо викрити ці шахрайства. В кінцевому підсумку невинні люди втрачають свої важко зароблені гроші», - заявили у поліції і додали, що останнім часом зростає кількість шахрайств, пов'язаних із технологіями.
Поліція закликала людей перевіряти інформацію перед тим, як інвестувати гроші.
Вперше гроші за найдешевші смартфони компанія Ringing Bells взяла в лютому минулого року, пообіцявши поставити їх у червні.
Попит на дешеві телефони, які вони продавали через власний веб-сайт, призвів до падіння їхніх серверів.
У компанії раніше заявляли, що телефони мали виробляти в Індії. Проте виникало багато питань щодо бізнес-моделі компанії та того, як вона могла пропонувати таку дешеву модель.
Кілька аналітиків описували історію з найдешевшими телефонами, як «схему Понці». Це фінансова піраміда, яка передбачає, що доходи перших інвесторів забезпечуються внесками нових учасників.
Нагадуємо, що Google звинуватила Uber у крадіжці технологій безпілотного автомобіля. Компанія Waymo (пов'язаний з Google підрозділ з розробки безпілотного автомобіля) подала у федеральний суд Сан-Франциско позов до Otto (дочірньої компанії Uber). Waymo звинувачує Otto в крадіжці 14 000 файлів, що містять конфіденційні документи та оригінальні розробки.