Нова штаб-квартира Apple зводить з розуму будівельників

Нова штаб-квартира Apple зводить з розуму будівельників

16:02,
9 Лютого 2017
2911

Нова штаб-квартира Apple зводить з розуму будівельників

16:02,
9 Лютого 2017
2911
Нова штаб-квартира Apple зводить з розуму будівельників
Нова штаб-квартира Apple зводить з розуму будівельників
Автори:
Агенція Reuters дослідила ситуацію з новою штаб-квартирою Apple. Дворічна затримка введення в експлуатацію пов’язана з тим, що корпорація намагається створити для себе ідеальну будівлю

Про це пише Platforma.

Будівництво Apple Campus 2 триває в каліфорнійському Купертіно з 2013 року. Тоді проект штаб-квартири у формі величезного кола площею майже 260 тис. квадратних метрів розробив видатний британський архітектор Норман Фостер. У споруді працюватимуть близько 14 200 співробітників, а на 80% площі будуть сади.

Роботи мали завершити ще 2015 року, однак, за теперішніми прогнозами, перші працівники зможуть заїхати туди хіба що влітку 2017-го.

Річ у тім, що в Apple працюють перфекціоністи. До будівництва колосальної споруди в корпорації поставились як до створення нового пристрою. Так, наприклад, вимоги до похибок були надзвичайно жорсткими: зазвичай припустимим вважається огріх у 3 мм, однак у корпорації хотіли, щоби цей показник був іще меншим. Також однією з причин затримки виявилася вимога відсутності порогів у будівлі. На думку представників корпорації, через пороги інженерам довелося би змінювати крок, що може завадити їм думати. Усі спроби архітекторів переконати Apple, що для цього доведеться забагато всього переробити, були марними.

До того ж відбір матеріалів був дуже ретельним. Тільки довідка з експлуатації спеціальної деревини, яка використовується у споруді, мала обсяг 30 сторінок. 

Та клопоти зі штаб-квартирою мали не лише архітектори. Представники Apple також хотіли, щоб усі вказівники в Campus 2 було виконано в типовому мінімалістичному дизайні. Однак це не сподобалося пожежній службі, яка вимагала великих і добре помітних знаків. За словами колишнього представника пожежного департамента Дірка Маттерна, він зустрічався з Apple близько 15 разів: «Я ніколи не витрачав стільки часу на прості знаки».

Чи не найбільше складнощів виникло з дверними ручками. В 2015-му корпорація доручила доробити ручки для кабінетів і конференц-залів. Та коли за кілька місяців підрядники принесли в Apple свій виріб, один із менеджерів покрутив його в руках і сказав, що відчуває якусь шорсткість. Робітники перевірили ручки навіть на нанометровому рівні й не знайшли ніяких нерівностей. Проте корпорація стояла на своєму: вони все одно не підходять. Робота над ручками затягнулася на півтора року. 

Щодо інших цікавих деталей, то джерела Reuters розповіли: інтер’єр ліфтів та вбиралень Campus 2 нагадує дизайн iPhone.

Загальну вартість будівництва в Apple не розголошували, та колишні менеджери будівництва оцінюють її в $5 млрд. «Цей проект аж ніяк не покликаний покращити продуктивність роботи, – переконана професорка й голова Департаменту ландшафтної архітектури Університету Берклі Луїза Мозінго. – Apple створює символічний центр власної глобальної компанії. Вони створюють ікону».

Раніше MediaSapiens писав, що компанія Apple отримала патент на дворежимні навушники, здатні працювати як навушники й зовнішня колонка. 

Зберегти

Зберегти

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Reuters
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду