Американський суд хоче змусити Google передавати спецслужбам переписку користувачів
Американський суд хоче змусити Google передавати спецслужбам переписку користувачів
Як повідомляє CNBC, це рішення суперечить постанові федерального апеляційного суду, який розглядав аналогічну справу за участю Microsoft Corp.
Як пояснив суд Філадельфії, розкриття даних з численних дата-центрів Google потенційно може бути розглянуте як втручання в приватне життя. Але згідно з законодавством, фактичне втручання в приватне життя відбувається тільки при розкритті інформації в США.
Компанія Google повідомила про наміри подати апеляцію та оскаржити це рішення. «Ми будемо витісняти практику розкриття даних за ордерами», - йдеться в офіційній заяві компанії.
Прецедент, на який посилається Google - рішення Окружного апеляційного суду в Нью-Йорку, згідно з яким компанія Microsoft не повинна розкривати дані щодо переписки зі своїх серверів у Дубліні, Ірландія. «Це рішення було прихильно зустріте десятками технологічних і медіакомпаній, захисниками приватного життя, Американським союзом громадянських свобод та палатою торгівлі США», - пише Reuters.
В судових документах йдеться про те, що Google часом розбиває окремий електронний лист на частини, аби забезпечити кращу роботу свого поштового сервісу, тому компанія може навіть не знати, на яких серверах зберігаються окремі фрагменти листів. Посилаючись на прецедент Microsoft, Google заявила, що вона вважає виконаними ордери, які стосуються даних, що знаходяться на американських серверах. Google отримує більше 25000 запитів від влади США щорічно на розкриття даних користувачів, які проходять у кримінальних справах.
Як відомо, за 2015 рік правоохоронні органи України направили в Google три запити про розкриття персональних даних дев'яти користувачів. Що стосується Facebook, то компанія зафіксувала збільшення кількості запитів від влади на розкриття даних на 27% в 2016 році.