В Австралії замість черг на паспортний контроль запускають систему розпізнавання обличчя
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Австралії замість черг на паспортний контроль запускають систему розпізнавання обличчя
Про це пише Platforma.
Паспортний контроль в міжнародних аеропортах виконується вручну, що зазвичай викликає черги, та сповільнює потоки людей. У січні стало відомо, що Міністерство імміграції та охорони кордонів Австралії починає впроваджувати в країні автоматичну систему перевірки пасажирів по біометрії. Це дозволить відмовитись від звичайної процедури з паспортами і пришвидшити весь процес.
Пілотний проект планують запустити в Канберрі вже у липні. Замість перевірок паспортів система буде автоматично зчитувати обличчя пасажира, малюнок його райдужки чи відбитки пальців. Якщо експеримент зі столичним аеропортом пройде добре, то в листопаді тестування продовжать у Сіднеї та Мельбурні.
«Гадаю, така система буде першою в світі», – говорить керівник прикордонної безпеки в Інституті австралійської стратегічної політики Джон Койн. За його словами, процес перетинання кордонів в Австралії прагнуть зробити таким, щоб пасажири могли просто вийти, як на звичайному внутрішньому рейсі.
В повну силу розпізнавання обличчя на кордонах має запрацювати у березні 2019, а в 2020 влада сподівається реєструвати так 90% пасажирів. Автоматизувати процес повністю поки що не наважуються, оскільки допускають можливість помилок та різноманітних засобів обманювати такі технології.
Всі ці інновації впроваджуються в рамках масштабного австралійського проекту спрощення перевірок The Seamless Traveller, який стартував у 2015 році. При цьому Джон Койн переконаний, що Австралія вже зараз набагато випереджає усі інші країні в тому, що стосується модернізації подібних систем. Зокрема, аеропорти США чи Лондона він називає «інформаційною версію Середньовіччя».
Нагадуємо, що в середині січня Adobe Research продемонструвала власні розробки віртуального помічника для редагування зображень. На відео, представленому компанією, видно, що до стандартних функцій додасться іконка мікрофону. Вона активує цифрового асистента, який допомагає, наприклад, обрізати фотографію, дзеркально відобразити і навіть опублікувати в соцмережах.