Експерти розкритикували алгоритм Google за поширення фейкових новин - Business Insider

Експерти розкритикували алгоритм Google за поширення фейкових новин - Business Insider

16:30,
12 Грудня 2016
1638

Експерти розкритикували алгоритм Google за поширення фейкових новин - Business Insider

16:30,
12 Грудня 2016
1638
Експерти розкритикували алгоритм Google за поширення фейкових новин - Business Insider
Експерти розкритикували алгоритм Google за поширення фейкових новин - Business Insider
Автори:
Видання Business Insider провело опитування серед експертів щодо останніх змін в алгоритмі Google для боротьби з фейковими новинами.

Як відзначає Business Insider, зміни алгоритму навпаки призвели до просування фейкових новин. За останній рік Google стала приділяти більше уваги «клікабельності» результатів пошуку. Як наслідок, більш високі позиції у видачі тепер займають ті посилання, по яким користувачі з більшою імовірністю клацнуть мишкою. В результаті фейкові новини можуть ранжуватися більш високо, ніж правдиві.

«Проблема настільки гостра, що автозаповнення Google пропонує у пошуковому рядку користувачам варіанти заголовків фейкових новин, навіть якщо вони їх і не мали намір читати або шукати», - пише видання.

Проблема з поширенням недостовірних новин у Facebook обговорюється вже доволі давно. Але поширення фейків через алгоритми Google відбувається незалежно від Facebook. Джуст Де Вальк (Joost De Valk), засновник Yoas, пояснює це так: «Усі SEO-експерти погодяться, що Google враховує CTR (англ. Click-through rate, співвідношення числа кліків на оголошення до числа його показів) в ранжуванні результатів пошукової видачі. На кожній позиції очікується певний рівень клікабельності. Якщо результат отримує більше переходів, він зазвичай займає вищу позицію в пошуковій видачі».

Консультант з пошукового маркетингу Ріші Лахані (Rishi Lakhani) звертає увагу, що Google не визнає вплив показника CTR на результати ранжування новин. «Я та мої колеги провели ряд тестів, які це підтверджують. Чим гарячіший заголовок, тим більше кліків, чи не так?», - розповідає він.

Як приклад, експерти розглянули кілька фейкових новин. Перший приклад - про заборону президентом США Бараком Обамою Клятви вірності прапору США в школах. 

Поміткою «Real news» позначено справжні новини, «Fake news» - несправжні. 

Інший приклад - про підтвердження сайтом WikiLeaks фактів продажу Гілларі Клінтон зборої для ISIS.

Джуст Де Вальк вважає, що алгоритм Google все більше враховує поведінку користувачів щодо контенту. «Якщо щось резонує з користувачами, це має більше шансів отримати кліки. Якщо ви номер три серед результатів дляпевного  запиту, але ви отримуєте найбільшу кількість кліків, тоді Google швидко просуне вас на перше місце ... Ніщо в їх алгоритмі не перевіряє факти», - коментує експерт.

Компанія Google ніколи повною мірою не пояснювала, як працює її алгоритм. Але представник компанії прокоментував ситуацію наступним чином: «Коли користувач здійснює пошук, він хоче відповідь, а не трильйони веб-сторінок для прокрутки. Алгоритми - це комп'ютерні програми, які шукають підказки, аби дати вам саме те, що ви хочете. Залежно від запиту, є тисячі, якщо не мільйони, веб-сторінок з корисною інформацією. Ці алгоритми є комп'ютерними процесами і формулами, які приймають ваші питання і перетворюють їх на відповіді. На сьогоднішній день алгоритми Google покладаються на більш ніж 200 унікальних сигналів або "ключів", які дають можливість показати вам те, що ви дійсно шукали, проаналізувавши кращі відповіді, які може запропонувати інтернет».

Експерти припускають, що ці зміни - наслідок запуску в 2015 році програми машинного навчання під назвою «RankBrain». Ця програма мала враховувати поведінку користувачів - наприклад, переходи за певним результатом у видачі - аби потім при схожому пошуковому запиті видати найбільш релевантні варіанти відповіді. Ларрі Кім (Larry Kim), засновник і головний технолог компанії WordStream, відзначив, що це найбліьша зміна в алгоритмі Google, яка відбулася за останні роки. Тому на його думку, просування фейків у результатах пошуку Google - це несправність програми машинного навчання.

Минулого місяця в Google заявили, що розробляють нову стратегію щодо сайтів, які публікують фейкові новини. Компанія хоче обмежити рекламу на таких веб-сторінках, адже це буде впливати на їхню позицію в пошуку. Також за даними Search Engine, система Google буде фільтрувати неправдоподібні новини, а якісний контент виводити в ТОП видачі.

Також нещодавно компанія Facebook провела обмежене тестування нового функціоналу для боротьби з поширенням фейків у соцмережі. 

E's Web Design
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду