Google хоче карати онлайн-медіа за фейкові новини
Про це пише SkyNews.
Так, незабаром компанія хоче обмежити рекламу на таких веб-сторінках, адже це буде впливати на їхню позицію в пошуку.
«Рухаючись вперед, ми будемо обмежувати показ оголошень на сторінках, які спотворюють або приховують інформацію про видавця, опублікований контент або основну мету веб-ресурсу», - сказав прес-секретар Google.
Деталей про те, як саме працюватиме таке обмеження, компанія поки не оголосила.
Про те, що в Google готують оновлення, яке не дозволить сайтам, що дезінформують, отримувати дохід від участі у мережі AdSense, компанія також повідомила Reuters.
Це стало наслідком дискусії, яка розгорнулася останніми днями, про роль, яку Google, Facebook та Twitter зіграли під час виборів президента США у розповсюдженні фейкової та неправдивої інформації, яка могла би переконати користувачів голосувати за Дональда Трампа.
При цьому Google не збирається щось змінювати в становищі фейкових сайтів у видачі. І не оголошує про запуск окремого механізму ранжування, який би оцінював точність окремих статей (хоча раніше компанія і повідомляла про те, що буде вказувати у видачі оцінки сторонніх додатків).
Нагадуємо, 11 листопада, Марк Цукерберг назвав божевіллям звинувачення Facebook у тому, що саме розповсюдження фейкових новин через стрічку соцмережі вплинуло на перемогу Дональда Трампа на виборах президента США. Такі лейтмотиви спостерігалися у колонці видання The Next Web, де йдеться про те, що алгоритми платформи розділили користувачів на два окремі табори, в результаті чого прихильники Клінтон уявлення не мали про те, наскільки сильну підтримку отримав кандидат від республіканців, а також у колонці видання Mashable, де автор запропонував знищити поточний алгоритм формування стрічки новин у Facebook і побудувати його з нуля.
«Facebook - це відстій в ролі каналу для поширення новин. Він особливо погано працював у цьому році, коли дезінформація стала візитною карткою успішної президентської кампанії, яка розколола націю навпіл. Щоб зберегти обличчя, соціальна мережа має демонтувати свою новинну стрічку та почати заново, з інструментами, які інакше працюватимуть зі ЗМІ, або ж взагалі заборонять їх (ЗМІ в соцмережі - MS)», - написав заступник голови відділу технологій Mashable Деймон Берес. Аналогічних поглядів дотримується журналіст Макс Рід з New York Magazine: «Хоча вигадані новини є і на інших платформах, обсяг трафіку, що проходить через Facebook, настільки великий, що завдяки йому утворюються цілі бізнес-підприємства». Він наводить у приклад школярів з Македонії, які зуміли налагодити бізнес, створюючи фейкові новини про вибори. На думку пана Цукерберга, критика компанії - просто спроба звикнути до перемоги Трампа на виборах.