Пекінська влада звинувачує інтернет-холдинг Alibaba Group у недбальстві
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Пекінська влада звинувачує інтернет-холдинг Alibaba Group у недбальстві
Про це повідомила CNN.
Державна адміністрація з промисловості й торгівлі стверджує, що холдинг Alibaba Group «надто недбало» здійснював свої ділові операції. Це давало можливість деяким торгівцям продавати підроблені товари: від дизайнерських сумок до смартфонів.
Регулятор заявив: жорстку доповідь було підготовлено за підсумками зустрічі між представниками холдингу та державними посадовими особами, що відбулася ще у липні минулого року. Однак її не було оприлюднено раніше, щоб уникнути втручання у первинне розміщення у вересні акцій Alibaba Group на IPO у Нью-йоркській фондовій біржі.
Підробки вже давно стали проблемою для інтернет-холдингу, який функціонує у мережі на популярних торгових сайтах Taobao і Tmall. Засновник Alibaba Group Джек Ма (Jack Ma) назвав фейки його «раковою пухлиною».
Речник холдингу Боб Крісті (Bob Christie) заявив: «Taobao провів величезну роботу у боротьбі з підробками. Однак до її завершення ще далеко. Потрібно, щоб до боротьби за її остаточне викорінення приєдналися правоохоронні органи».
Торкнувшись урядової доповіді, Alibaba (BABA, Tech30) заявила, що «сайту Taobao і китайському бізнесу у мережі неправомірно завдано непоправної серйозної шкоди».
Підроблені товари викликали стурбованість, коли холдинг Alibaba Group наближався до маркетингового дебюту. Напередодні розміщення акцій на Нью-йоркській біржі в IPO він підписав декілька угод щодо боротьби з піратством із брендами, що торгують предметами розкоші, та з промисловими групами.
Крім того, Alibaba вилучила з сайту Taobao протягом 10 місяців 2013 року 114 млн. продуктових списків. Однак основні споживчі бренди, такі як Columbia Sportswear, заявили, що вважають боротьбу з підробками «програною битвою».
На цьогорічному Всесвітньому економічному форумі у Давосі Джек Ма висловив своє бачення того, як перетворити свій холдинг на ґлобальну платформу для малого бізнесу.
Найбагатший китаєць висловив сподівання, що у майбутньому його компанія обслуговуватиме 2 млрд. споживачів і сприятиме 10 млн. представникам малого бізнесу за межами Китаю.
Alibaba group безпосередньо чи опосередковано вже створила у Китаї 14 млн. робочих місць. Вона об'єднує малий бізнес зі споживачами, залучаючи щодня 100 млн. покупців. Кожного дня здійснюється близько 60 млн. трансакцій.
Під час найбільш масштабного у США первинного розміщення минулого року на IPO на Нью-йоркській фондовій біржі акцій китайський інтернет-холдинг накопичив $25 млрд. Це стало сенсацією у діловому світі.
Цього вівторка, повідомляє СNN, ціна акцій Alibaba Group на Нью-йоркській фондовій біржі досягла $102,94 – на 51 відсотка більше, ніж на IPO.
«Однак у Китаї жоден бізнес не застрахований від контролю, навіть якщо йдеться про зіркову технологічну фірму», - відзначає американська телемережа.