
В Україні заблокували понад 550 піратських і проросійських сайтів, — ініціатива «Чисте небо»
В Україні заблокували понад 550 піратських і проросійських сайтів, — ініціатива «Чисте небо»


В Україні заблокували понад 550 піратських і проросійських сайтів. Про це йдеться у звіті за перший квартал 2025 року ініціативи «Чисте небо» (ІЧН), повідомила пресслужба «1+1 media».
Так, у березні 2025 року за ініціативи ІЧН Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення внесла до Переліку медіасервісів держави-агресора 217 доменів. Згідно з останнім оновленням, туди потрапили ще 24 ресурси.
Загалом до Переліку внесли 577 сайтів, зокрема десятки проросійських стримінгових платформ, як-от Ivi, Okko, Kion, Viju, Premier, Start, more.tv, LimeHD, і сотні піратських ресурсів, включно з дзеркалами: HD Rezka, Kinogo, Kinokrad, «ГидОнлайн», Filmix, Baskino тощо.
Як свідчить аналітика SimilarWeb, заблоковані ресурси стрімко втрачають трафік. Наприклад, сайт rezka.ag, що посідав дев’яте місце у 50-ці найпопулярніших вебсайтів України у вересні 2023 року, в лютому 2025 року опинився вже на 41-му місці. Найбільш рейтингове дзеркало HD Rezka, rezka-ua.tv, також упало з 10 місця на 517 позицій у рейтингу SimilarWeb.
Національний регулятор у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра й надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) контролює виконання закону про блокування заборонених сайтів в Україні. За січень–лютий 2025 року відомство вже провело 12 позапланових перевірок провайдерів за зверненнями Нацради. У 2024 році таких перевірок було 26. Більшість виявлених порушень усунули.
Як зауважили експерти ІЧН, піратство є насправді ворожим впливом, замаскованим під «безоплатне кіно». Особливо небезпечними є медіасервіси Росії, які не просто поширюють заборонений контент, а навмисно формують викривлену картину світу.
Команда ІЧН готує нові звернення, передає докази, взаємодіє з регуляторами і тисне на провайдерів для блокування ресурсів ворожого впливу.
«Ми вже давно не просто реагуємо — ми атакуємо. Ми знаємо, як вони працюють (пірати. — Ред.), де їхні схованки, хто їх покриває, і на кого вони впливають. Кожен, хто краде контент чи поширює небезпечний продукт, — отримає по заслугах. Ми йдемо до кінця — щоб жодного пірата не залишилось. Або ти з нами за чисте інформаційне середовище — або тебе не буде. Все просто», — зазначив керівник ІЧН В’ячеслав Мієнко.
Ініціатива «Чисте небо» створена влітку 2013 року з метою розвитку легального аудіовізуального продукту й боротьби з ресурсами, що поширюють контент із порушенням права інтелектуальної власності. Ініціативу заснували чотири найбільші медіагрупи: «1+1 медіа», StarLightMedia, «Медіа Група Україна» та «Інтер медіа груп».
Читайте також:
- В’ячеслав Мієнко: Карати споживачів піратського контенту недоречно — відповідати повинен той, хто отримує вигоду
- Піратів у ЄС не беруть. Як ми захищаємо авторське право
Фото: Pexels



