Глобальний інтернет-трафік зріс на понад 17% у 2024 році, — звіт Cloudflare
Глобальний інтернет-трафік зріс на понад 17% у 2024 році, — звіт Cloudflare
Глобальний інтернет-трафік зріс на 17,2% у 2024 році. Про це йдеться у п’ятому щорічному звіті про інтернет-тренди та патерни американської компанії Cloudflare.
Динаміка глобального інтернет-трафіку у 2024 році
Як повідомила Cloudflare, 41,3% світового інтернет-трафіку припадає на мобільні пристрої.
У 2024 році світовий трафік від Starlink зріс у 3,3 разу, що відповідає темпам зростання попереднього року.
Річний огляд від Cloudflare включає загальний рейтинг інтернет-сервісів та рейтинги в низці категорій. Google зберіг позицію найпопулярнішого інтернет-сервісу завдяки широкому портфоліо послуг, а також популярності мобільної операційної системи Android.
Android мав понад 90% трафіку мобільних пристроїв у 29 країнах/регіонах, тоді як пікова частка трафіку мобільних пристроїв iOS перевищила 60% у восьми країнах/регіонах.
У звіті зазначено, що у всьому світі майже одна третина трафіку мобільних пристроїв припадає на пристрої Apple iOS.
Google залишається найпопулярнішою пошуковою системою в усьому світі на всіх платформах. На мобільних пристроях і операційних системах Baidu посів друге місце. Bing посідає друге місце серед комп’ютерів і пристроїв з ОС Windows, а DuckDuckGo — другий за популярністю в macOS.
Водночас Google Chrome є найпопулярнішим браузером. Це стосується й пристроїв macOS, однак використання Safari значно випереджає Chrome на пристроях iOS. Windows Edge є другим за популярністю браузером, оскільки він попередньо встановлений і є початковим за замовчуванням.
Компанія OpenAI продовжує перебувати на вершині категорії «Штучний інтелект» завдяки популярності її чатбота ChatGPT.
Компанія Binance також зберегла чільну позицію в сегменті криптовалютних сервісів.
У категорії електронної комерції на першій сходинці Amazon.
Перелік найпопулярніших соцмереж продовжує очолювати «Фейсбук». У першій п’ятірці також «Тікток», «Інстаграм», «Ікс» та «Снепчат».
Найпопулярнішим серед месенджерів продовжує бути «Вотсап».
Серед відеостримінгових платформ найпопулярнішою є «Ютуб», на другій позиції — «Нетфлікс», на третій — «Твітч».
Зазначимо, нове дослідження медіаспоживання серед українців, проведене Gradus Research у жовтні 2024 року, продемонструвало значні зміни в популярності каналів і типів контенту. Своїм місцем новинний контент поступився розважальному — основною категорією контенту для українців, яку обирають 79% опитаних, стали художні фільми та серіали.
Фото: tubefilter, Cloudflare