Фіксують кожен випадок використання заборонених месенджерів, створюють фейкові сторінки ГУР: Як росіяни намагаються «вирахувати» українських патріотів на ТОТ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Фіксують кожен випадок використання заборонених месенджерів, створюють фейкові сторінки ГУР: Як росіяни намагаються «вирахувати» українських патріотів на ТОТ
Росіяни намагаються фіксувати кожен випадок користування жителями тимчасово захоплених територій тими інтернет-ресурсами або месенджерами, які заборонені окупаційною владою. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Андрій Черняк у телеграмі.
Інколи для визначення такого користувача блокуються цілі райони.
«Є такі випадки, що після блокування цілих районів, де хтось зайшов у якусь соціальну мережу, вони просто арештовують всіх людей, садять до в’язниці. І серед них намагаються з’ясувати, хто заходив в інтернет, куди і яку інформацію передавали чи яку отримували», — інформує співробітник воєнної розвідки.
Черняк повідомляє, що українське обладнання для мобільного зв’язку та інтернету на окупованих територіях росіяни перепрограмували «під себе» — для стеження за місцевим населенням.
«Коли окупанти захопили ці території, вони просто вкрали цю всю техніку й засоби, перепрограмували їх і зараз використовують як свої. Усе це відбувається для тотального контролю та прослуховування мешканців окупованих територій», — пише Андрій Черняк.
Представник ГУР МО попереджає, що росіяни користуються і такими методами, як створення фейкових сторінок, що виконують роль приманки для українців на ТОТ.
«Окупанти намагаються створювати фейкові інформаційні ресурси, фейкові акаунти, які максимально схожі на ресурси ГУР, щоб люди туди заходили, і окупаційна влада могла їх знаходити та заарештовувати», — розповідає Черняк.
Співробітник воєнної розвідки закликав українських патріотів, які нині перебувають в окупації, не втрачати пильності й використовувати контакти та інструкції з безпеки, які вказані на офіційних ресурсах Головного управління розвідки Міноборони України.
Нагадаємо, у вересні Головне управління розвідки повідомило, що у месенджері «Телеграм» виявили вісім чатботів, які за назвою, описом та візуальним оформленням імітують офіційний чатбот Головного управління розвідки Міноборони.
«Ворог намагається ввести українців, що проживають на тимчасово окупованих територіях, в оману, створюючи ботів, які за своїм описом, назвою та візуалом відтворюють офіційний чатбот ГУР "Головний бот розвідки". Передавати будь-яку інформацію через такі боти — небезпечно», — попереджали в українській воєнній розвідці.
У ГУР запропонували громадянам долучитися до боротьби з дезінформацією, залишивши скаргу на викриті чатботи:
- https://t.me/gur_officialBot
- https://t.me/gurofficiaI_bot
- https://t.me/gur_oficiall_bot
- https://t.me/gur_offisial_bot
- https://t.me/gur_official_ua_bot
- https://t.me/gur_ukr_bot
- https://t.me/gurmobot
- https://t.me/gurmo_officialbot
Офіційний «Головний бот розвідки» розміщений за посиланням https://t.me/gur_official_bot.
Посилання на актуальний бот завжди можна знайти на сторінці Головного бота розвідки на сайті ГУР та на офіційних сторінках ГУР у соцмережах. Такі сторінки позначені синьою або зеленою галочкою
У ГУР зазначили, що боти створено, щоб вводити в оману українців, які проживають на тимчасово окупованих територія.
Раніше ми повідомляли, що ГУР Міноборони запустило «Головний бот розвідки» в телеграмі в лютому 2024 року для збору повідомлень про сили та засоби ворога, дислокацію російських високопосадовців і колаборантів, у тому числі від громадян на тимчасово окупованих територіях.
Фото: ілюстративне / з відкритих джерел