У США подали позов на маркетплейс Temu за підозрою в торгівлі персональними даними
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У США подали позов на маркетплейс Temu за підозрою в торгівлі персональними даними
Генеральний прокурор американського штату Арканзас Тім Гріффін подав позов проти китайського онлайн-маркетплейсу Temu. На основі моніторингу медіа та звітів аналітиків прокурор стверджує, що застосунок Temu є «небезпечним шкідливим програмним забезпеченням», яке таємно монетизує незаконно отримані дані користувачів. Про це повідомила Arstechnica.
Відповідно до позову, дизайн Temu «навмисно» сконструйований так, що дозволяє «отримувати необмежений доступ до операційної системи телефону користувача, включаючи доступ до камери, геолокації, контактів, текстових повідомлень, документів та низки інших програм».
«Temu розроблено, щоб зробити цей експансивний доступ непоміченим навіть досвідченими користувачами. Після встановлення (на смартфон. — Ред.) Temu може перекомпілювати себе та змінювати властивості, включно зі зміною налаштувань конфіденційності даних, чого користувачі не помічають», — заявив у скарзі генпрокурор Гріффін.
Він висловив побоювання, що застосунок може отримати доступ практично до всіх даних на смартфоні, піддаючи ризику конфіденційність та безпеку як його власника, так і людей, що з ним контактують, хоч не встановлювали застосунок. Гріффін підозрює, що це робиться з метою продажу третій особам доступу до конфіденційних даних користувачів.
З його позиції, збільшує ризик і те, що китайський власник Temu, PDD Holdings, за законом зобов’язаний ділитися даними з урядом Китаю.
Прокурор домагається судової заборони на дії Temu і звинувачує компанію в порушенні закону штату про обманну торговельну практику та федерального законодавства про захист особистої інформації. Якщо позов буде задоволено, Temu загрожує штраф у 10 тис. доларів за кожне викрите порушення та конфіскація прибутку від продажу даних.
Фото: застосунок для покупок Temu / ileeline