У Харкові видали знакову збірку Сьюзен Зонтаґ «Про фотографію» українською
У Харкові видали знакову збірку Сьюзен Зонтаґ «Про фотографію» українською
«Музей Харківської школи фотографії» випустив знакову збірку есеїв американської письменниці і критикині Сьюзен Зонтаґ «Про фотографію» в українському перекладі. Про це повідомлено на сайті MOKSOP.
Переклад збірки, яка вперше була опублікована в 1977 році й набула особливої ваги у формуванні теоретичного дискурсу напряму фотографування, здійснила Ярослава Стріха.
«У шести есеях Зонтаґ розмірковує над тим, як повсюдність фотографії, що перетворилась на соціальний ритуал, радикально трансформувала наші стосунки з навколишнім світом. Створюючи ілюзію отримання через камеру влади над реальністю, фотографія, навпаки, віддаляє нас від неї, конструюючи та маніпулюючи нашим сприйняттям дійсності», — зазначено в анотації.
Додамо, торік у перекладі Ярослави Стріхи у видавництві ist publishing вийшла книга Сьюзен Зонтаґ «Спостереження за болем інших». Це найновіша робота авторки, опублікована за місяць до вторгнення американської армії до Іраку. У ній Сьюзен Зонтаґ досліджує фотографію як спосіб не лише фіксувати насильство, чинене у війні, а й як важливий спосіб запобігання насильства у воєнних конфліктах та актуальну практику пам’яті. Також Зонтаґ проводить переосмислення тез, викладених у 70-х роках ХХ століття в її есеях «Про фотографію».
Проєкт видання збірки «Про фотографію» реалізували за підтримки Ірини Леоненко-Велс, Focus Magazine та Dialogue Foundation.
Інституцію MOKSOP заснували представники «Харківської школи фотографії» у 2018 році. Серед головних її цілей: cприяння розвитку та популяризації сучасної фотографії в Україні, Європі та культурним обмінам; створення та збереження колекції української та світової фотографії; пропагування професійної освіти у сфері фотографії тощо.
Фото: книга Сьюзен Зонтаґ «Про фотографію» / MOKSOP