Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Помер один із найрозшукуваніших хакерів світу
Днями помер Кевін Мітнік, який раніше був одним із найбільш розшукуваних комп’ютерних хакерів у США. Йому було 59 років. Про це повідомила The New York Times, посилаючись на прессекретаря компанії KnowBe4 Кеті Воттман.
Причиною смерті стали ускладнення від раку підшлункової залози. Він проходив лікування в медичному центрі Пітсбурзького університету, але хвороба перемогла.
«Більша частина його життя нагадує художній твір», — зазначено в некролозі, і це, мабуть, ідеальний спосіб описати його історію. Вперше Мітнік проник у комп'ютерну систему в далекому 1979 році, але лише в 1988 році його було засуджено до 12 місяців ув'язнення за копіювання програмного забезпечення компанії.
Він зламав комп'ютери голосової пошти Pacific Bell, коли перебував на умовно-достроковому звільненні, а потім продовжував зламувати мережі мобільного зв'язку, а також вебсайти компаній та урядів, переховуючись від поліції в 90-ті роки.
Мітнік також був причетний до крадіжки тисяч файлів і номерів кредитних карток, але в його некролозі йдеться, що він «ніколи не взяв жодного цента від жодної зі своїх жертв». Врешті-решт його спіймали в 1995 році і звинуватили в незаконному використанні пристрою доступу до телефона та комп'ютерному шахрайстві. Очевидно, влада вважала, що він мав доступ до корпоративних комерційних таємниць, які на той час коштували мільйони доларів.
Кевін Мітнік провів у в'язниці п'ять років, які він, вийшовши на волю, описав як «відпустку». Після цього змінив напрям своєї кар'єри і вирішив стати консультантом із кібербезпеки White Hat. У 2011 році він став співвласником і головним директором компанії KnowBe4, яка проводить тренінги з безпеки та надає клієнтам імітаційну платформу для фішингу.
У Мітніка залишилася вагітна дружина Кімберлі Мітнік.
Нагадаємо, китайські хакери скористалися недоліком у хмарній безпеці Microsoft та отримали доступ до облікових записів електронної пошти приблизно 25 організацій, пов'язаних з державними установами в країнах Західної Європи. Стало відомо, що серед жертв атаки є й державні службовці США
Фото: @nytimes / twitter